Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Хто такі Штейнгелі

Хто такі Штейнгелі

Про барона Штейнгеля як члена великої династії, представники якої піднімали економіку Кубані, спорудили неймовірної архітектури будинки у Києві, були політиками, офіцерами й державними діячами, сьогодні відомо чимало. І відведених шпальт журналу не вистачить, аби описати, яку бурхливу діяльність провадив барон Штейнгель. Тож обмежимося лаконічним їх описом.

Сини барона Борис та ВолодимирОбраний у 1906 році депутатом І Держдуми, 36-річний Федір Штейнгель долучився до української фракції і виступив з ідеєю національно-територіальної автономії України. На початку 1908 року він став членом Товариства українських поступовців до якого примикали Грушевський, Винниченко, Єфремов, Дорошенко, Петлюра, і входив до його ради. На той час Федір Штейнгель очолював київське Товариство взаємного кредиту, річний обіг капіталів якого становив майже півмільярда рублів, тож по допомогу до такого потужного мецената зверталося чимало українських політиків та літераторів.

З початком війни Штейнгель увійшов до Комітету Південно-Західного фронту Всеросійського союзу міст, завданням якого була допомога армії. Очоливши цей комітет у 1915 році, барон Федір Штейнгель запросив до її складу багатьох українських діячів, перетворивши його таким чином на суто українську організацію, яка вела активну роботу з населенням окупованих тоді російською армією територій Галичини та Буковини.

Окрім допомоги пораненим, військовополоненим та біженцям, комітет організовував українські школи, відкривав притулки для сиріт, видавав літературу українською мовою.

У бурхливий 1917 рік Федір Штейнгель із головою поринув у політику - його було обрано головою виконавчого комітету Київської міської думи. На той час це фактично був найвищий орган влади у місті. Паралельно Штейнгель брав участь у роботі Всеукраїнського національного конгресу, входив до складу президії, став членом Української партії соціалістів-федералістів.

У період Гетьманату барон як посол представляв інтереси України в Німеччині.