Короткий опис весілля на Рівненщин

Серед регіональних типів українського весілля своєю оригінальністю виділяється поліський, з низкою локальних варіантів та елементів перехідних зон. Культурно-побутові особливості поліського регіону, його розташування на пограниччі етносів, відносно краща збереженість традиційних форм і елементів народної культури, зумовили неабиякий інтерес дослідників.
Територія Рівненщини включає в себе історико-етнічну територію Волині і Полісся, багато в чому має відмінності, але, як і по всій Україні, -єдину структуру. Тут зберігся обряд випікання короваю, перепій, виряджання молодої до молодого та багато весільних приспівок, які розкривають погляди людей на родинні стосунки, сім'ю, питання родоводу, а окремі весільні пісні доносять до нас відлуння язичницького світогляду, де всі зверталися до Богів-покровителів шлюбу з проханням наділити щасливою долею та достатком молоду пару.
Село Городок, яке представлено в цій роботі, розташоване на захід від міста Рівне. Перша згадка про Городок належить до 1443 року. Село має велике історичне минуле. Тут жив і працював відомий культурно-освітній діяч краю етнограф, фольклорист, громадський і суспільний діяч Ф.Р.Штейнгель, український археолог, етнограф, мистецтвознавець М.Біляшівський, В.Мошков. Пам'ятають люди Володимира Оскілка -прославленого отамана давніх років боротьби українського народу за свою незалежність і священика Тульчинського, який багато зробив для розвитку духовного життя та культури в Городку. Село славиться своїми талановитими, щирими людьми. Одна з них знавець і оцінювач народної пісні - Вакуліч Ніна Терентіївна (вуличне - Дендериха), 1937 р.н. Народилася вона в Городку, закінчила сім класів школи, а прізвисько таке отримала, бо жодне весілля не обходилося без її співу, не замовкала - казали люди. Має Ніна Терентіївна у своєму репертуарі безліч різних пісень і виконує їх майстерно.
Матеріал подається зі збереженням місцевої говірки. Подано стенограму запису, а також зроблено аналіз пісень та їх нотацію. Метою цього дослідження є вивчення традиційного весілля в Городоку, характеру їх сучасного побутування, виявлення сталих компонентів в даному селі.