Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

10 простих порад по пришвидченню Android

10 простих порад по пришвидченню Android

Скаржитеся на "гальма" інтерфейсу вашого телефону і не знаєте, що з цим робити? Хочете купити інший телефон? Не поспішайте, вихід є. Спершу нагадаємо про те, чому ж остаточна перемога над глюками інтерфейсу в Android відбудеться не скоро, скільки б ядер не вбудовували в телефон, якою б потужною не була графічна складова.

Весь секрет у чудернацькому слові "пріоритет". Інакше кажучи, ОС надає всім процесам у телефоні однаковий доступ до ресурсів. Коли програми виходять в інтернет, завантажуючи оновлення, коли ви слухаєте музику, граєте в ігри або читаєте - в телефоні працює купа дрібних ельфів (процесів), що підтримують зовнішню красу інтерфейсу. Біда в тому, що роблять вони це одночасно, наступаючи на ноги один одному. Тому при виході з програми або при спробі відповісти на дзвінок, ви бачите знайоме всім користувачам Android повільне промальовування інтерфейсу.

У iOS все навпаки - UI, тобто інтерфейс, знаходиться в окремому потоці і його пріоритет автоматично підвищується, як тільки ви торкаєтесь екрану свого iPhone. Так, при рівній продуктивності топових смартфонів, iOS з тим же списком завдань не гальмує. На жаль, переписати код так, щоб це «особливість» пішла в минуле, майже нереально - за словами розробників, доведеться переписувати все. І більшість додатків з маркету в тому числі. У Google прекрасно усвідомлюють - так далі жити не можна і в версії системи під номером 4.1 ввели хитрий фінт вухами, Project Butter. Мудро висловлюючись, це потрійна буферизація інтерфейсу. Іншими словами, графіка зберігається в оперативній пам'яті і не прораховується заново, а дістається звідти. Так зникають посмикування і пригальмовування в меню. До тих пір, поки ви знову не запустите десяток програм, забивши всі ресурси повністю. З передмовою покінчено, прискорюємо свій телефон.

1. Видаліть всі оптимізатори, таск-кілери

Всі ці псевдо оптимізатори були реально необхідні у версіях 2.2 і нижче. А зараз їх можна зустріти на смартфоні 2012 року - неймовірна подія, порівняна з падінням метеорита прямо на будинок Брюса Вілліса. Всі наступні версії прекрасно управляються з пам'яттю, самостійно відрубуючи активність програми, про яку ви забули. Також внутрішня оптимізація прораховує всі наслідки відключення і робить його коректно, а не брутальним методом - "витягни комп з розетки, якщо хочеш його вимкнути". У результаті ви не втратите важливі повідомлення, телефон несподівано перестане глючити. Видаліть оптимізатори і таск-кілери. До речі кажучи, 99% таких програм не вміють контролювати самі себе, постійно завантажуючи процесор. Ваш смартфон став швидко розряджатися? Видаліть оптимізатор!

2. Вимкніть автозапуск програм

Як і в Windows, в мобільній операційній системі з'являються програми, які прописують себе в автозапуск. При включенні апарату твориться формене неподобство - два-три додатки починають боротьбу за місце під сонцем (пам'ятаємо про пріоритети). Гальмування неминуче. Згадайте, скільки разів за день ви користувалися додатком, а він нахабно стартує разом із системою. Один або два? Відключайте їх автостарт в налаштуваннях. Швидкість реакції телефону збільшиться.

3. Видаліть зайві програми

Телефон витрачає багато сил на відображення 100500 іконок додатків, анімацію та їх пересування. Нафарширований телефон по повній, згідно з принципом "шоб було", користувач пізніше скаржиться на форумах - перші дні не гальмував, а зараз почав. Передивіться весь список, як показує практика, його легко переполовинити, де перейшовши на більш легкі додатки, що роблять рівно те ж, але без зайвої анімації, де видаливши додатки зовсім. Благо, альтернатив всьому і вся в маркеті вистачає. Перезавантаження телефону після видалення обов'язково відобразить ваші старання - апарат опам'ятається.

4. Тривимірні лаунчери - в корзину

Лаунчери (оболонка робочого столу) покликані замінити рідний інтерфейс Android, додавши красоти, польотів фантазії, анімаційних вставок, різних 3D-елементів. Воно приємно виглядає, виступає приводом для похвальби перед друзями. Але з точки зору трудяги-процесора, оперативної пам'яті і відеочіпа це жах, що завантажує систему. Ми не говоримо зовсім відмовитися від улюбленого лаунчера - топові смартфони з 2 і 4 ядрами переварюють їх без заїкань. А середнячки і трохи нижче від перенапруги регулярно впадають в меланхолію. У налаштуваннях телефону, в пункті додатка подивіться, скільки місця в пам'яті (і внутрішньої, і оперативної) займає витвір мистецтва. Споживання зросло удвічі порівняно з стандартним? Женіть таку саморобку геть з телефону. У маркеті лаунчерів десятки, спробуйте варіант з меншими апетитами.

5. Налаштування телефону

У налаштуваннях вимкніть чіпи і служби, не потрібні вам постійно - займати пам'ять і ресурси їм ні до чого. Це блютуз, навігація, wi-fi, передача даних, оновлення програм щохвилини (не очікуєте листи з пропозицією в мільйон доларів - поставте інтервал побільше). Прості відключення збережуть і швидкість інтерфейсу, і ємність батареї. Навіщо годувати сервіси-дармоїди, коли вони потрібні кілька разів на день? Включити раптово потрібне назад легко і швидко.

У вас офіційна прошивка? Перейдіть по шляху "Меню" - "Налаштування" - "Дисплей" - "Анімація". Відключіть всю анімацію. Так, не так красиво. Але через три дні звичка бачити перелітаючі вікна зміниться звичкою радіти швидкості реакції телефону.

6. Тип карти пам'яті

Переносячи додатки на карту пам'яті, не забувайте - хороша швидкість їх роботи залежить від того, який клас обміну даними має картка. Написано це на самій карті, дрібним шрифтом. Краще починати з Class 10 і різницю ви відчуєте з першого дотику до екрану.

7. Видаліть Adobe flash player.

Не випадково виріб Adobe так не любив покійний Стів Джобс. Він заборонив його появу в iOS, заявивши - поки воно так загальмовує систему, ніякого флеша не буде. Як правило, в мобільному браузері він не буде потрібний ні разу - хіба що вам цікаво дивитися банери. Відео та ігри, незабутній vk.com надають альтернативу у вигляді html5. Чергова причина пригальмовувань ліквідована.

8. Поставте root і ядро з розгоном процесора.

Залишивши офіційну прошивку в спокої, можна прискоритися, збільшивши частоти процесора до розумних меж. 416 мгц не перетвориться на 800, але виграш в 150-200 мгц доступний кожному. Інструкції, як це зробити з вашим апаратом, ви можете знайти в інтернеті.

9. Спробуйте генератор ентропії, він же творець псевдовипадкових чисел.

Дія програми підтверджено величезним числом коментів на сторінці розробника. Стільки ж людей заперечують будь-який вплив додатка на швидкодію. У загальних рисах, принцип роботи такий - Seeder вносить зміни в алгоритми роботи Android, а саме, JVM. Прискорення відбувається за рахунок додавання до пулу випадкових чисел ряду псевдовипадкових, що скорочує час їх генерації і, в свою чергу, роботу системи в цілому. І не просіть уточнити. Схоже, крім розробника, ніхто не розуміє, чому воно прискорює реакцію системи. Ніякої шкоди (як і користі, можливо), додаток не завдає. Спробувати варто, як вважаєте? Для програми необхідний root, а також галочка автозапуску при старті (хоча вона ніяк і не грузить процесор, одноразово вносячи зміна при старті).

10. Перепрошийте телефон на альтернативну прошивку.

Ентузіасти іноді роблять для смартфона більше, ніж виробник, прибираючи з кастомних прошивки зайве, відразу додаючи розгін процесора, знижуючи ненажерливість по відношенню до оперативної пам'яті, полегшуючи графічні елементи, щоб ефекти не заважали роботі операційної системи. Часто альтернатива заснована на версії Android свіжіше, ніж у компанії, яка випустила телефон і забула про його існування через півроку. Щоправда, попередні 9 пунктів оборотні і ніяк не впливають на гарантію, а з альтернативними прошивками повне повернення до початкового стану не завжди можливе.

Після того як ви оптимізуєте свій Android, ви можете скачати GTA 4 для Android та весело проводи час зі своїм смартфоном

22705
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...