Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Амністія на узаконення самочинного будівництва

Амністія на узаконення самочинного будівництва

13 січня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об`єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» (№1059).

Повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Цей Закон встановлює дію так званої «будівельної амністії» до кінця 2015 року. Він дозволяє узаконити самочинно побудовані споруди, які зведені в період з 5 серпня 1992 до 12 березня 2011 року. Мова йде про індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди тощо.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію наступні будівлі:

- громадські будинки I і II категорій складності;
- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Законом, зокрема, встановлено, що такі об`єкти будівництва приймаються в експлуатацію без дозволу за результатами технічного обстеження.

Взято з http://4vlada.com/.

Жителям нашого села варто скористатися цією можливістю та привести в порядок свою технічну та правовстановлювальну документацію на власні житлові будинки без сплати штрафів.

Згідно законодавства особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

Тобто при вчиненні будь-яких цивільно-правових відносин щодо власного нерухомого майна (продаж, дарування, поділ, тощо) самочинне будівництво просто "не існує в природі".

3745
RSS
13:08
Актуалізую інформацію.
«А воз и ныне там...»
Зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об`єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» відразу ж охрестили «Будівельною амністією». Вони давали надію, що людям можна буде без штрафів привести в порядок те, що набудували без відповідних дозволів.
Але далі голосної заяви справа не рухається.
В законі є такий абзац:
«Порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів і проведення технічного обстеження визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.»
Ось цей «Порядок» досі не прийнятий. Раніше прогнозували, що закон запрацює в березні, на дворі вже травень…
Причина, як на мене, одна з двох: або закон був звичайним піаром нового Президента, або ще не придумали такий «Порядок», при якому можна буде стригти гроші з людей.
P.S. До речі узаконення самочинного будівництва через сплату штрафу досі діє.
Загрузка...