Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Бурштин: епоха золотошукачів по-українськи

Бурштин: епоха золотошукачів по-українськи

Запаси бурштину в Україні не можна назвати найбільшими в світі. За різними оцінками, загальна вартість ще не добутого цінного матеріалу сягає більш ніж 3 мільярди доларів. Та навіть у нашого північного сусіда, в межах Калінінградської області, знайдуться поклади бурштину в помітно більших об'ємах. На жаль, одне з найприкметніших національних багатств країни нині спричиняє справжні кримінальні проблеми. Так, як сталося нещодавно в межах Рокитного – збройне протистояння між жителями декількох селищ призвело до масових поранень та ще раз привернуло увагу всієї України до дуже проблемного питання. Адже судячи з останніх (і не тільки) подій український бурштин – це не лише засіб збагачення, а й відверто кримінальний бізнес. Не секрет, що досить великий процент жителів бурштинових районів працюють лише над видобутком доісторичної смоли. Зазвичай, займаючись нелегальним промислом, з використанням помпи та іншого спеціального обладнання. Більше того, тим самим водночас займаються десятки тисяч людей. Жоден з який не відраховує жодної копійки податків. Навіть при наявній можливості влаштуватись на іншу роботу, ніхто з копачів навіть не намагається це зробити. Бо ж середньомісячний дохід українця тут можна «викопати» менше, ніж за день. Тим часом, маємо й іншу проблему.

На превеликий жаль, практика видобутку бурштину у варварський спосіб спричиняє значні екологічні проблеми для регіону. Помпа розмиває ґрунт, знищуються й дерева, на мальовничому пейзажі з'являються величезні ями. Які миттєво заповнюються водою та розмиття корисного шару ґрунту продовжується. Місцевість, яку залишають по собі копачі, більше нагадує місячний пейзаж, аніж живу природу. З точно такими ж наслідками для всього живого, що колись проживало на цій території. Після того, як видобуток на окремій ділянці завершено, вона має бути рекультивована. Та цього ніхто не робить - держава не може виділити на це кошти, бо видобуток нелегальний і жодного платежу у бюджет не відбувається. Копачі ж навіть не замислюються над тим, як будуть жити вони та їх діти у поруйнованій місцевості. Як і про те, з якого дива руйнування свого дому спричиняють вони, а оплачувати рекультивацію має чомусь виключно держава.

Як розповідають свідки, один день праці на українській версії золотої лихоманки потребує виплати сотні-другої доларів тим, хто начебто має усе це зупиняти. Інакше стати до справи просто не вдасться – обладнання «випадково» знищать, а надто економного – проженуть. Кажуть, саме тут, в межах бурштинового Клондайку, можна заробити на нову машину за місяць, на нову квартиру – за три, на особистий будинок піде близько року. Отож, охочих долучитись до нелегального і дуже шкідливого для довкілля бізнесу стає ще більше с кожним днем. І поки пан президент грізно наказує за два тижні припинити нелегальний бізнес, усе залишається, як є. А усі спроби покінчити з криміналізованим ремеслом закінчуються нічим – копачі досить дружно вчиняють спротив намаганням все зупинити. Тим часом, руйнування довкілля продовжується і кінця цій історії не видно.

1632
RSS
Анатолій Конопуд
13:49
пейзаж як після нашестя сарани
Анатолій Конопуд
13:51
Анатолій Конопуд
21:26
Анатолій Конопуд
21:55
www.unn.com.ua/uk/news/1561845-spetspidrozdil-dnipro-1-pribuv-u-rayon-vidobutku-burshtinu-na-rivnenschini
А ще приїхав в Україну Нік Вуйчіч, можливо це допоможе змінитись людям на краще…
Анатолій Конопуд
00:27
1plus1tv.ru/news/shuster_live/19727-shuster-live-15042016-smotret-onlayn-za-15-kvtnya-15-aprelya-2016.html
Закінчення передачі(від виступу Саакашвілі і до кінця передачі).
Анатолій Конопуд
20:38
народу податки, а собі...http://espreso.tv/article/2016/05/10/drugyy_postril_panamskogo_arkhivu_zasvityv_sotni_ukrayinciv
Анатолій Конопуд
12:40
Загрузка...