Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Через курс долара страждають рівненські пацієнти, яким потрібен гемодіаліз

Через курс долара страждають рівненські пацієнти, яким потрібен гемодіаліз

Бюджету Рівненщини не вистачає коштів на лікування хворих з нирковою недостатністю та осіб із пересадженими нирками, оскільки стрімка зміна курсу долара зробила цю процедуру майже вдвічі дорожчою у порівнянні з початком поточного року, ще й кількість пацієнтів, яким вона потрібна, дещо зросла за рахунок переселенців зі Сходу та Криму.

Коли на початку 2014 року планували бюджет та закладали кошти на гемодіаліз, на Рівненщині проживало 135 осіб, які потребували цієї процедури, а вартість лікувальних препаратів та одноразових витратних матеріалів, котрі необхідні для здійснення одного сеансу гемодіалізу, становила 470 грн. Однак зараз число пацієнтів, яким для виживання конче потрібно регулярно проходити очищення крові за допомогою «штучної нирки», збільшилося до 150 осіб. На додачу зріс курс долара, через що медикаменти, які імпортуються з-за кордону, підскочили в ціні, тож тепер одна процедура гемодіалізу коштує вже 983 гривні. Таким чином, 8,3 мільйонів гривень, прописаних в обласному бюджеті на підтримку пацієнтів, яким потрібен гемодіаліз, нині не вистачає. Голова Рівненської обласної ради Михайло Кирилов розповідає, що ще коли курс долара дорівнював 13 гривням, з бюджету спрямували додатково два мільйони гривень на підтримку цих хворих, але тепер курс майже 15 гривень і грошей знову не вистачає. Процедура гемодіалізу проводиться в Рівненській обласній лікарні. Обласна рада була змушена просити районні ради Рівненщини допомогти фінансово: Острозька районна рада перечислила на потреби хворих 96100 грн, Дубровицька надала 100 тисяч гривен, Березнівська – 150 тисяч гривень, Рокитнівська – 55200 грн, а Кузнецовська міська рада – 192150 грн.

1027
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...