Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чи буде через 5 років медицина європейського рівня в селах Рівненської області?

Чи буде через 5 років медицина європейського рівня в селах Рівненської області?

Стан медичної галузі на селі викликає небезпідставне занепокоєння: у більшості випадків наявні фельдшерські пункти не в змозі надати повну та своєчасну допомогу мешканцю віддаленого населеного пункту Рівненської області через відсутність потрібних ліків або обладнання, а в серйозних випадках це може коштувати людині життя чи значно погіршити стан здоров'я.

Тому керівництво Рівненщини разом зі Світовим банком збирається реформувати місцеву медицину: обіцяють, що через 5 років навіть у селах нашої області можна буде отримати дійсно кваліфіковану та повноцінну медичну допомогу.


Які нововведення чекають медичну галузь Рівненщини


На кошти, які виділив Світовий банк та надав обласний бюджет, збираються провести капітальну реконструкцію 26 медичних закладів, що знаходяться в сільській місцевості, здійснити ремонт 79 амбулаторій, впровадити в лікарнях Рівненщини інформаційні технології і провести навчання для медперсоналу з метою підвищення кваліфікації.

Світовий банк дав на реалізацію проекту 25 млн долл. Дольовий відсоток обласного бюджету в проекті більш скромний – тільки 2,5 млн, що складає 1/10 від коштів, виділених Світовим банком.

Начальник управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук каже, що головним завданням є підвищення рівня надання меддопомоги та розширення її масштабів. Саме тому в селах будуть ліквідовувати ФАПи і створювати амбулаторії, які передбачають більше штатних одиниць, що дозволить надавати медичну допомогу більшій кількості людей.

52% коштів, виділених на проект, спрямують на будівництво сільських амбулаторій, ремонт медзакладів та організацію інфраструктури, а інші 48% – на закупівлю медичного обладнання, автомобілів, обладнання інформаційної системи і навчання фахівців.


Знизити смертність від інфаркту міокарда


Крім того, в Рівному з'явиться обласний серцево-судинний центр – його створюватимуть на базі обласної лікарні. Представник Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Паоло Карло Беллі каже, що серцево-судинним захворюванням приділили таку увагу, оскільки саме вони є основною причиною смертей у Рівненській області.

Звісно, такі чинники, як паління, надмірне вживання спиртних напоїв та наявність зайвої ваги також виключати не можна, але хоча б попередити смертельні випадки наданням якісних медичних послуг і врятувати життя людині вже на первинному рівні цілком можливо.


Коли і хто почне працювати над проектом?


Втілювати проект у життя почнуть із січня 2016 року – саме тоді Рівненська область отримає гроші від Світового банку. Реалізація задуманого затягнеться на найближчі 5 років. Для роботи над проектом наберуть фахівців на конкурсній основі.

Спершу відбір претендентів проведе управління охорони здоров'я, а потім по 3 кандидатури з кожного напрямку надійдуть на розгляд Світового банку та українського Міністерства охорони здоров'я.

Пощастило, що Рівненщина стала однією з восьми областей держави, де реалізовуватиметься цей проект.

990
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...