Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чи є користь від антивірусних програм?

Більше 95% комп’ютерів у світі працюють на операційній системі Windows. Звісно, далеко не на всіх з них – остання Windows 8, трохи менше половини користувачів досі використовують «застарілу», але стабільну ХР. Зоопарк різноманітних версій і сервіс-паків не рятує від масових вірусних атак, навпаки, полегшує роботу розробникам вірусних програм. Давно вже пройшли ті часи, коли віруси робили очевидну шкоду – видаляли файли, псували системний каталог. Досить швидко розробка подібних програм перейшла на комерційну площину – тепер вірус тихо й непомітно сидить у пам’яті, потроху збираючи паролі до соціальних мереж, форумів, сайтів, а головне – до банківських сторінок. І переправляє усі ці дані замовникам або розробнику. Вони використовуються для того, щоб красти гроші за рахунків, створювати ботнети, та навіть вираховувати біткоїни, скориставшись ресурсами користувацького комп’ютера. Антивірус у цій ситуації – не панацея, яка гарантує відсутність зараження, а засіб контролю і, образно кажучи, дезінфекції. І безкоштовні, і платні антивіруси досить добре виконують свою роботу, вираховуючи фішингові сторінки, програми-кейлогери і віруси-блокувальники. Цікаво, що ефективність антивірусної програми не завжди пропорційна її ціні – у деяких ситуаціях безкоштовний антивірус знаходить шкідника швидше і якісніше, ніж платний. Зрозуміло, що отримуючи безкоштовний антивірус, ви отримуєте лише те, за що заплатили, та у нашій країні мало хто звик платити за будь-які програми, починаючи з операційної системи. Користь від антивірусу є, незалежно від того, придбали ви його чи ні – життя без антивірусної програми нагадує прогулянку по місту, де лютує чума – рано чи пізно, але й на вас чекає зустріч з вірусом. Тому необхідно подбати про безпеку своїх даних, поставивши та обновивши антивірус.

У каждого пользователя есть свое мнение, по поводу того, какой из антивирусов лучше. Кто-то предпочитает Касперского, кто-то Nod32. Или что-нибудь менее распространенное, но более-менее эффективное. Проблема антивирусов профессионального уровня прежде всего в том, что без лицензии они отказываются работать, требуя оплаты. Пользователи, не привыкшие к плате за нолики и единицы (то есть программы), ищут в Google файл лицензии nod32, пытаясь заставить изрядно поумневшую программу работать бесплатно. С одной стороны, это не совсем честно, с другой – такая уж у нас сложилась практика. Да и уровень доходов наших граждан далек от безусловного благополучия Запада. Как говорил первый президент Украины, «имеем то, что имеем». В любом случае, антивирусы полезны и необходимы, если вы не желаете стать юбилейным, миллионным участником вирусной эпидемии.

1897
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...