Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чому на ЗНО з української мови на Рівненщині зареєструвалася рекордна кількість учнів?

Чому на ЗНО з української мови на Рівненщині зареєструвалася рекордна кількість учнів?

У той час, поки дорослі радіють настанню весни та милуються цвітінням абрикосів, школярам зовсім не до радощів життя, адже останній місяць весни для них традиційно найбільш напружена та нервова пора – підсумкові контрольні, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання, безсонні ночі, проведені над книжками, та роздуми про власне майбутнє. Цього року вже не пробне, а справжнє ЗНО почнеться дуже рано: у цю п'ятницю, 24 квітня, школярі Рівненської області здаватимуть тест з української мови та літератури.

На нього на Рівненщині зареєструвалася рекордна кількість учнів – понад 11 тисяч. Але справа тут зовсім не у популярності даних предметів, а в нововведенні, згідно якого результати ЗНО з рідної мови та літератури віднині зараховуватимуться майбутнім випускникам в якості балу державної підсумкової атестації, тож, звісно, майже всі скористалися шансом вбити одним вистрілом двох зайців – відразу і ЗНО з цього предмету здати, і потрібний бал отримати. Директор рівненського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповідає, що цього року вперше для отримання атестату про середню освіту школярам обов'язково треба зареєструватися на ЗНО. Крім того, для двох тестів – з української мови і літератури та з математики – введуть можливість вибору рівня знань: школяр зможе здати або тест на базовий рівень знання предмету, або на поглиблений. Процедура виглядатиме так: спершу всім роздають бланки базового рівня, дві з половиною години учні виконують завдання. Після цього бланки забирають і тим, хто хоче здати поглиблений рівень, роздаються бланки з більш складними завданнями та дається ще година часу. Подібна схема дозволяє учню об'єктивно оцінити свої знання, розв'язуючи завдання базового рівня, і вирішити, чи готовий він ризикнути і спробувати щось складніше, чи йому й це занадто складно. Встановлено мінімальний поріг балів, який треба набрати на тестуванні – він складає 100 балів. Лариса Середяк занепокоєна тим, що на пробному тестуванні 12,5% учнів не здолали цей поріг. Той, хто його не пройде, не зможе взяти участі у ЗНО в червні. У квітні школярі здаватимуть тільки цей один тест з мови та літератури, а тести з інших предметів вони проходитимуть із 3 по 26 червня. На пункті, де відбуватиметься проходження тесту, учень повинен обов'язково показати паспорт, сертифікат і запрошення. Тисяча учасників тестування з Рівненщини досі не підготувала запрошення, хоча часу залишилося обмаль. Начальник рівненського управління освіти Григорій Таргонський радить не тягнути, а зайти на сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти і роздрукувати собі запрошення. Там же можна дізнатися, де знаходиться найближчий пункт тестування. Цього року на Рівненщині їх відкрито 49, із них 11 в обласному центрі.

929
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...