Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чому жителі Кузнецовська не хочуть, щоб їх місто звалося Варашем?

Чому жителі Кузнецовська не хочуть, щоб їх місто звалося Варашем?

Так уже склалося, що старше покоління більш схильне до консервативності та ностальгії за минулим і не любить різких змін, тож коли зайшла мова про можливе повернення Кузнецовську історичної назви Вараш, більшість місцевих жителів була від цього не в захваті. Атомники, які застали будівництво міста Кузнецовськ на місці колишнього села Вараш, звикли, що їх населений пункт зветься на честь радянського розвідника Миколи Кузнецова, і ставати варашцями не бажають.

Колись уже здійснювали спробу змінити назву Кузнецовська. Спершу відбувалося це з подачі краєзнавців і скоріше для відновлення історичної справедливості, а не з патріотичних чи політичних міркувань. Сучасне місто Кузнецовськ почали будувати на місці села Вараш у 1980 році. На жаль, ці 35 років майже стерли з лиця землі все, що нагадувало про колишній Вараш. Від самого села залишилося лише декілька хатинок. Одна з таких садиб розташована в центрі Кузнецовська – скромно причаїлася поміж типових радянських багатоповерхівок. Живе в цій хаті дід Олексій, якому вже 100 років: він – найстаріший мешканець Кузнецовська! Олексій і його діти ще пам'ятають, як виглядало села Вараш, однак таких старожилів у населеному пункті залишилося вкрай мало. В інших жителів Кузнецовська інакший тип ностальгії – за радянськими часами, а слово «Вараш» асоціюється в них виключно з одним із житлових масивів міста, який носить таке ім'я, а також з однойменними готелем і рестораном. Вперше про перейменування Кузнецовська на Вараш заговорили ще в 1992 році, але тоді нічого не вийшло: для зміни назви слід було провести референдум, населення виступало проти. Так і зам'яли цю справу. Цього разу уникнути перейменування не вдасться, бо відповідний указ видав президент. Чітко вказано: всі географічні об'єкти, назви яких мають стосунок до тоталітарного минулого України, мають бути перейменовані. Власне, сам Микола Кузнецов у Кузнецовську ніколи не бував, кажуть краєзнавці, тому назва міста на честь відомого розвідника – скоріше, данина радянським цінностям, ніж реальне відображення історії краю. А ось Вараш – це найменування з кількатисячолітньою історією. Цього року у Кузнецовську провели анкетування мешканців, щоб з'ясувати, як населення ставиться до перейменування. Більшість жителів проти зміни назви населеного пункту. Тож тепер представники влади ламають голови над тим, як змінити свідомість громадян – хочуть перед референдумом провести роз'яснювальну роботу.

2178
RSS
09:06
Давно пора було таке зробити!!!
Загрузка...