Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чи подобається людям жити в Рівному і скільки рівнян хочуть переїхати

Чи подобається людям жити в Рівному і скільки рівнян хочуть переїхати

Серед мешканців Городка є чимало тих, хто мріє придбати квартиру чи будинок у Рівному і перебратися до обласного центру. Але перш ніж зважитися на такий відчайдушний крок із точки зору його вартості та ризиків, цікаво було б дізнатися, а чи задоволені рівняни життям у своєму місті? Який процент тих, хто зараз живе в нашому обласному центрі, мріють покинути його якнайшвидше, а скільки мешканців хотіли б залишитися тут і надалі, якщо нічого не зміниться в гірший бік?


Песимістів у Рівному лише 18,5%: іншим нормально або все одно


Неурядова організація з Польщі Фонд менеджерських ініціатив спільно з Рівненською міською радою вирішили провести опитування, щоб з'ясувати, наскільки влаштовує рівнян нинішній стан справ у місті і що треба змінювати. Крім Рівного, до польського дослідницького проекту залучили ще шість українських обласних центрів: Луцьк, Вінницю, Івано-Франківськ, Дніпро, Полтаву та Суми. Користувачам інтернету запропонували заповнити анкети, оцінити місцеве управління, якість послуг, що надаються населенню. Дослідження тривало з кінця травня цього року. І от нарешті зараз поляки підбили підсумки. Частка рівнян, які вважають, що жити в місті стало гірше, відносно невелика: тільки 18,5% стверджують, що якість їх життя у 2016 році впала в порівнянні з 2014-им. Трохи більше оптимістів – 22% сказали, що за останні два роки жити в Рівному стало краще і комфортніше. І найбільше тих, хто не помітив жодних змін – ні в кращий, ні в гірший бік – таких 61,5%. Полякам було цікаво дізнатися, чи збираються рівняни далі жити в цьому місті, чи хочуть змінити прописку. Кількість бажаючих виїхати дивним чином співпала з кількістю незадоволених якістю життя: 18,5% респондентів сказали, що мають тверді наміри покинути наш обласний центр. Рівно половина опитаних рівнян – 50% – каже, що теперішній стан життя в місті їм підходить, тож вони хочуть жити в Рівному й надалі. Досить великий процент і тих, хто поки що не визначився – 32% зізналися, що не мають планів на майбутнє, тож ще не знають, чи переїдуть кудись, чи залишаться в Рівному.


У 2015 році Рівне входило до вісімки найкомфортніших обласних центрів України


Цікаво, що наш обласний центр, згідно опитувань різних років, пройшов шлях від українських міст із найгіршою якістю життя до тих, де жити найкомфортніше. У 2011 році за дослідженням київського аналітичного центру «Universitas» Рівне потрапило до списку 12-ти обласних центрів, де жити найгірше, набравши мізерну кількість балів. За даними того року найкомфортнішими великими містами стали Одеса і Львів, а найкращими маленькими містами – Буча в Київській області, наш Острог і курортний Трускавець у Львівській області. Але вже у 2015 році ситуація змінилася. За дослідженням київської соціологічної групи «Рейтинг» та некомерційної американської організації «Міжнародний республіканський інститут» Рівне опинилося на 8-му місці за якістю життя серед усіх обласних центрів України (без урахування Донецька та Луганська). Воно випередило сусідів – Житомир та Луцьк, перший з яких потрапив на 10-ту позицію, а другий посів 11-ту. Трьома найкращими для життя обласними центрами України були визнані Вінниця, Харків і Тернопіль, а найгірше, на думку мешканців, живеться в Запоріжжі і Сумах. Чи то рівняни стали оптимістичнішими, чи то майже всі, хто був дуже незадоволений і хотів виїхати, вже покинули наш обласний центр у пік невизначеності в країні, що припав на 2014 рік. Але так чи інакше, кількість людей, яким подобається жити в Рівному, збільшилася!

625
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...