Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Чи зміниться порядок надання субсидій?

Чи зміниться порядок надання субсидій?

Як люб'язно повідомляють нам чиновники, чергове підвищення комунальних тарифів далеко не останнє. Мовляв, до економічно обґрунтованого рівня ми ще не дійшли, тому очікуйте на чергові гарні новини.

Правда, ніхто з чиновного люду чомусь не може сказати, звідки ж більшості українців брати гроші на оплату рахунків по європейські, якщо зарплати вони отримують цілком африканські. Та наразі в новинній стрічці з'явилась нова ініціатива. Міністр енергетики запропонував новий порядок нарахування субсидій, який начебто має посприяти економії державних коштів. А заодно й стимулювати українців витрачати менше енергоресурсів.

За словами можновладця, якщо проект пройде обговорення і отримає вигляд закону, ми матимемо особливі енергетичні картки. Якими й будемо розраховуватися за газ, світло, воду та будь-що інше, що прийде у вигляді рахунків за комуналку. На кожну картку окремо будуть нараховуватися кошти субсидії. Тим самим монетизуючи виплати, які наразі перераховуються комунальним підприємствам безпосередньо державою. До того ж, особливо економні зможуть отримати залишок щомісячних нарахувань готівкою – та й витратити їх на що-небудь інше. Ініціатива цікава, та на жаль, малоймовірна.

Бо ж економити нині майже неможливо – застаріле і неенергоефективне обладнання та відсутність контролю за втратами тепла та води ще до будинкової мережі ставить крапку в намаганні заплатити менше. Бо ж тарифи лише ростуть, тому з кожним їх збільшенням витрати на комуналку піднімаються вище – і весь ефект від економії ресурсів в рамках одного сімейного бюджету просто нівелюється.

На даний час ми не можемо сказати, чи справді зміниться порядок надання субсидій – міністр енергетики пропонує спершу спробувати новий метод у одному регіоні. Найімовірніше, пробний проект буде запущено у місті Калуш, де у свій час майбутній міністр працював на посаді міського голови.

659
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...