Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Директор лісгоспу і бізнесмен нелегально рубали ліс на Рівненщині

Директор лісгоспу і бізнесмен нелегально рубали ліс на Рівненщині

Нелегальне вирубування лісів у Рівненській області не тільки завдає шкоди природі, але й наносить збитки державному бюджету, оскільки Україна позбавляється важливого деревного ресурсу, не отримуючи взамін абсолютно нічого. На днях у Рівненській області порушили гучну кримінальну справу проти посадовця та підприємця, які у змові займалися незаконним вирубуванням лісів та отримували від цієї справи непогані прибутки, не ділячись ними з державою.

Правоохоронні органи встановили, що директор одного з державних лісових господарств Рівненської області разом із знайомим бізнесменом, не маючи відповідних дозволів, вирубували дерева у лісах, спричинивши своїми діями збитків державі на суму у майже 2 мільйона гривень. За те, що директор лісгоспу зловживав своїм службовим становищем, йому та його поплічнику можуть присудити до шести років в'язниці, а також сплату штрафу. Навіть після виходу на свободу протягом трьох років він не зможе займати відповідні державні посади. Проблема незаконного вирубування та розкрадання лісів для Рівненської області не нова: ще в 2012 році тодішній голова ОДА Василь Берташ привернув увагу громадськості до цієї теми, сказавши, що на Рівненщині працює надзвичайно багато нелегальних пилорам, які «кришуються» чиновниками та суддями. Берташ казав, що найчастіше при відкритті пилорами власник стверджує, що використовуватиме її виключно для власних потреб. Але на побутові потреби людині на рік вистачить 20 кубів лісу. Вартість же пилорами починається від 50000 грн. Навіщо витрачати такі кошти, якщо за них можна придбати приблизно 100 кубів лісу? У тому році в одному лише Володимирецькому районі було написано 45 заяв про нелегальне вирубування лісу, але порушили лише 8 кримінальних справ. Судді ж зазвичай накладають на господарів незаконних пилорам штраф у 300 чи 600 грн, а обладнання їм залишають, після чого пилорама спокійно працює далі. Берташ тоді обіцяв, що за три місяці об'їде всі райони Рівненської області і знайде всіх, хто «кришує» незаконний лісопильний бізнес. Очевидно, не знайшов, тому що досі це питання не вирішене.

1169
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...