Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Доля останнього Леніна Рівненщини: перевтілення чи переплавлення?

Доля останнього Леніна Рівненщини: перевтілення чи переплавлення?

Поїхавши кудись на південь чи схід нашої держави, Ви неодмінно зустрінете по дорозі не одного Леніна. Заховавшись від декомунізації в маленьких провінційних містечках чи селах, вони досі не поспішають покидати постаменти. А от у Рівненській області вождь пролетаріату лишився тільки один – та й той уже давно не височіє на площі, а скромно доживає свої дні на задвірках одного з комунальних підприємств Радивилова. Чого ж такий живучий той останній Ленін Рівненщини? І коли він нарешті нас покине?


Що сталося з Леніним, якого прибрали з центра Радивилова 2 роки тому?


Колись цей пам'ятник, відлитий із бронзи, прикрашав центр Радивилова, пильнуючи перехожих невсипним оком. Але два роки тому мешканці міста небезпідставно вирішили, що досить уже їм милуватися цим пережитком радянських часів. Тоді якраз мали відзначати 450-ту річницю заснування Радивилова. Тож придумали зняти Леніна, але постамент не руйнувати. Переплавити фігуру, відлити з цієї бронзи князя Радзівіла і встановити на те ж місце. Однак чомусь ця задумка так і не була доведена до кінця. Зняти-то Леніна зняли, але замість переплавлення відвезли до місцевого водоканалу. Так він досі і стоїть на території цього комунального підприємства, наче опудало на городі. Журналісти звернулися до міської влади райцентру, щоб з'ясувати, скільки ще бронзовий Ленін буде виконувати роль сторожа водоканалу. Мер Радивилова Микола Карапетян пояснив, що всі ці роки міські чиновники, виявляється, аналізували фінансовий бік ситуації, аби не продешевити і не лишитися у програші.


Два роки міська влада Радивилова рахує, що вигідніше зробити з Іллічем


На сьогоднішній день їх висновки такі: продавати Леніна на металобрухт не варто, бо виторг буде надто малим. Можна знайти якогось колекціонера, що бажає придбати собі Ілліча. Або ж другий варіант – просто переплавити пам'ятник і відразу відлити з нього Радзивіла. Тут ось у чому заковика: якби місту не потрібен був інший пам'ятник, то Леніна продали б та й забули про нього, кинувши отриману суму в бюджет. Але ж хочуть зробити Радзивіла! А отже, треба прорахувати, як буде вигідніше: чи переплавляти цю стару бронзу, чи продати цілого Леніна, а на виручені кошти закупити нову. Не хочеться ж додатково виділяти велику суму з міського бюджету на Радзивіла, якщо ленінських грошей не вистачить. От усі ці два роки спеціалісти і рахують, скільки там коштує тонна старої бронзи, а Ленін усе чекає, терпляче стоячи під водоканалом. Так само чекає і постамент із червоного граніту в центрі Радивилова на новий пам'ятник, виглядаючи поки що сумно й недовершено. До речі, ескіз 4-метрового пам'ятника Радзівілу вже розроблений рівненськими скульпторами, а за його відливання готові взятися майстри львівського заводу. Ну а передостанній Ілліч нашої області був проданий ще в 2006 році. Млинівський екземпляр бронзового вождя купив на аукціоні підприємець із Кам'янського (яке ще тоді було Дніпродзержинськом) Олег Мороз. Відвіз до рідного міста і встановив у приватному музеї під відкритим небом. Може, й долею останнього Ілліча Рівненщини хтось із колекціонерів зацікавиться.

889
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...