Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Експерти назвали причину вибуху міномета на Рівненському полігоні

Експерти назвали причину вибуху міномета на Рівненському полігоні
Розрив міномету "Молот" на Рівненському військовому полігоні стався через подвійне його заряджання, оскільки недотримувалися його технічні характеристики і були численні осічки, а також не спрацював запобіжник від подвійного заряджання. Про це сказав заступник Генерального прокурора – Головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв’ю, оприлюдненому на одному з YouTube-каналів. Про це повідомляє УНН.
 
"Уламки ствола міномета виготовлені зі сталі марки (не назвав – ред.), що відповідає технічним вимогам. Крім того, результатами дослідження встановлено, що внаслідок того, що у вільному положенні вихід бойка ударного механізму у жорсткому положенні не відповідали тактико-технічним характеристикам, що призводило до численних осічок при стрільбі. Причиною, яка призвела до подвійного заряджання міномета, є неякісна підготовка мін до стрільби та їхній технічний стан. Не вихід бойового ударного механізму міномету на визначену експлуатаційною документацією величини", - зацитував Матіос висновок з експертизи стосовно міномету "Молот".
 
Головний військовий прокурор пояснив, що "недотримання технічних характеристик міномету у бойовій його частині призводив до численних осічок, що призвело до подвійного заряджання і неспрацювання запобіжника від подвійного заряджання".
 
Нагадаємо, 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні внаслідок вибуху міномета "Молот” загинули троє бійців 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону, який входить до складу 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади й базується в Ужгороді. Ще дев’ятеро військовослужбовців були поранені.
 
За фактом вибуху міномету на території 233-го Рівненського загальновійськового полігону Київському науково-дослідному інституту судових експертиз було призначено комплексну комісійну судово-військову, трасологічну, хімічну, балістичну та вибухотехнічну експертизи. Відповідно до цього висновку, об’єктивних даних щодо неналежної якості цих мінометів не отримано.
317
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...