Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Емоційна поезія незрячої рівнянки

Емоційна поезія незрячої рівнянки

У Рівному відбулася презентація дуже незвичної збірки віршів: по-перше, авторкою цієї поезії є незряча жінка, по-друге, її творіння – перша в Україні художня книга, що видана у новому для нашої держави форматі «daisy», який поєднує одночасно і друкований текст, і ілюстрації, і аудіоматеріали. Завдяки такій подачі ознайомитися з віршами зможуть навіть люди з вадами зору, які не здатні прочитати текст у друкованому вигляді, справжнє задоволення отримають і аудіали, котрим легше сприймати матеріал на слух.

Авторка цих віршів, рівнянка Вікторія Самчук, була сліпою не все життя – жінка втратила зір у 27-річному віці. Але така трагічна подія жінку не зламала, а навпаки загартувала. Вікторія всіляко сприяє покращенню умов життя для незрячих та людей з поганим зором у Рівному – саме вона випросила у мера Хомка, щоб у тролейбусах назви зупинок оголошували голосом, а на пішохідних переходах грала мелодія, коли вмикається зелений сигнал і можна перетинати вулицю. Збірка віршів Вікторії Самчук називається «Тобі емоції справжні». Книга стала справжнім сімейним доробком: ілюстрації до неї намалював батько поетеси, а ідея видання у daisy-форматі належить чоловікові Вікторії. Вірші начитувала Галина Колодій: тривалість звучання аудіо – близько трьох годин. Поетеса говорить, що дикторці вдалося бездоганно відчути та передати настрій віршів, тож від прослуховування матеріалу власники збірки отримають справжнє задоволення. Посприяла в публікації книги Рівненська міська рада. На презентації особисто побував мер Рівного. Вірші Вікторії Самчук дуже добрі, теплі та душевні, присвячені сімейним та домашнім темам. Природа наділила поетесу талантом драматичної актриси, тож коли Вікторія читає свою поезію зі сцени, вона рухається так впевнено, що не кожен глядач відразу збагне, що ця жінка сліпа.

1164
RSS
18:33
Шкода, що такі події слабенько анонсують…
Комментарий удален
Комментарий удален
Загрузка...