Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Фуфломіцини наступають: як насправді вберегтись від грипу та ГРВІ?

Фуфломіцини наступають: як насправді вберегтись від грипу та ГРВІ?

Механізми розповсюдження чуток – цікава штука. Недарма їм стільки уваги приділяють учені. Атака вірусу грипу на мешканців України та їх здоровий глузд колись також стане предметом досліджень. Те, як більшість з нас поводить себе під час щорічної епідемії грипу, викликає щонайменше подив. А у когось – надзвичайне задоволення від посилених прибутків. Зверніть увагу – кожного року, як тільки ми проходимо поріг епідемії і в новинах говорять про карантин, серед людей побутують чутки.

Мовляв, ліків нема, багато людей померло, твориться справжній жах! Щороку можна спостерігати й наслідки – тисячі людей штурмують аптеки та спустошують сімейні бюджети, купуючи розрекламовані ліки від грипу. Насправді переважна більшість з них – то препарати з досить сумнівним ефектом. У всякому разі, саме так вважає відомий український лікар Комаровский.

За його словами, більшість популярних «противірусних» препаратів підвищують рівень інтерферону. Вважається, що це має допомогти розвитку імунітету, захистити від вірусу і полегшити, прискорити лікування. Насправді усе трохи складніше. Справа у тому, що у практичній, доказовій медицині поки що немає точних даних, які б вказували на прямий взаємозв'язок між імунітетом та інтерфероном. Отож, підвищувати його рівень таким шляхом в сподіванні не захворіти – марна справа.

Організм отримує імунітет від хвороби лише у двох випадках – захворів та вилікувався або ж зробив щеплення та отримав завчасний імунітет. Все. Тому ні змащення носа оксоліновою маззю (дуже популярне у українців), ні щоденний прийом вітамінів, противірусних препаратів не убезпечать вас від захворювання. Вберегтись можливо лише щепленням (на жаль, проти каліфорнійського різновиду грипу в Україні щеплень поки немає) або ж профілактичними методами. При цьому до переліку корисних профілактичних засобів не входять ні лимони, ні часник, ні цибуля. Тим більше не допомагає горілка з перцем – насправді вона ще й подразнює слизові оболонки рота, стравоходу та шлунку, змушує організм боротися ще й проти отруєння спиртом.

Гуляйте на свіжому повітрі, провітрюйте кімнату та офіс. Мийте руки так часто, як це можливо, зволожуйте носа сольовими розчинами так само часто, як миєте руки. Якщо захворіли – викликайте лікаря. Залишайтеся вдома та пийте побільше води, чаю, компоту. Не купуйте фуфломіцинів – препарати, що не мають доказів клінічної ефективності або ж ті, що знімають лише симптоми спричиняють лише шкоду вашому здоровю та спустошують ваш гаманець.

Будьте здорові та зберігайте здоровий глузд! Усе інше – деталі.

1013
RSS
Незнання законів не звільняє від відповідальності.
Загрузка...