Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

House of Cards як вікно у велику політику

House of Cards як вікно у велику політику

Багатьом українцям чомусь видається, що досить посадити у крісло головного керманича держави когось з популярних патріотів, як в країні усе миттєво зміниться. Та миттєво згадується популярний український серіал «Слуга народу» показує, чому це не так. Кого б ви не обрали, майже нічого не зміниться. На жаль, навіть повна зміна складу парламенту, уряду та президентської адміністрації (вкупі з ним самим) ні до чого не призведе – змінити треба не персону, а систему. Хоча б тому, що велика політика – це складна система противаг та домовленостей. Про те, що відбувається за лаштунками великої політики, досить яскраво розповідає популярний політичний серіал «Картковий будиночок», який нещодавно поповнився ще 13 серіями високого ґатунку.

Як і в попередні сезони, подружжя Андервудів йде до мети – посісти найвищі посади у державі, бути на вершині владної піраміди. Для досягнення своєї мети ні президент США Френк Андервуд, ні його дружина Клер, не зупиняються навіть перед порушенням закону. Френк відверто маніпулює суспільною думкою, формуючи яскраві інфоповоди в ЗМІ. Конкуренти у виборному процесі мило посміхаються на камеру, після чого без свідків доволі жорстко та іронічно говорять про виборців. Мовляв, ох цей народ, стільки ж треба зробити, щоб задовільнити цих дурнів.

Вбивства, підкуп, шантаж, судові процеси – усе це застосовується, як зброя. Так, House of Cards, Кевін Спейсі та Робін Райт яскраво розкривають особливості великої політики. Тут нема друзів – є тимчасові спільники. Нема ворогів – є лише перепони на шляху до мети. Холодний розум та цинізм, відсутність моральних устоїв, їх вчинки і те, якими їх виставляють на публіку – все це вводить глядача в стан, що нагадує когнітивний дисонанс. Як, невже справді політику роблять саме так?

На жаль, дуже схоже на те, що автори серіалу добре знають, про що говорять – адже навіть у книзі, що написана на багато десятиліть раніше, Роберт Пен Уоррен розповідав те саме. Влади досягають не прекраснодушні ідіоти, а прагматичні і жорсткі люди, які вміють приймати дуже неприємні рішення. Зазвичай вони мають дуже мало стосунку до патріотизму чи то поліпшення життя звичайного народу. Тому не слід очікувати, що нові вибори посадять у владні крісла когось, хто буде інакший.

Уявіть, якщо політикум США з їх демократичними традиціями автори серіалу уявляють саме так, що ж можна сказати про українську політику?

816
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...