Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Хто занапастив рівненський аеропорт?

Хто занапастив рівненський аеропорт?

Доля рівненського аеропорту уже чимало років, здається, нікого не хвилює: цілком пристойний об'єкт місцева влада давно списала з рахунків. У наш час рівненський аеропорт частіше приймає дискотеки та виставки, ніж літаки. І це притому, що ще років 5-6 тому експерти зробили висновок, що технічні можливості рівненського летовища перевершують 80% українських аеропортів. Єдине, що псує наш аеропорт – слабкий розвиток інфраструктури, відсутність бюджетних коштів на його утримання.

У той час, як сусідній Львів розвиває свій міжнародний аеропорт, організовуючи чартерні та регулярні рейси, впроваджуючи програму «Відкрите небо» для закордонних перевізників, рівненський аеропорт не спромігся запустити хоча б кілька чартерних рейсів до найбільш популярних серед мешканців міста та регіону курортів Туреччини, Єгипту чи інших країн (і навіть у планах подібного не було!). Чимало років здавалося, що керівництво аеропорту зосередилося виключно на прийомі разових рейсів – літаків президента та інших столичних високопосадовців. Хоча можливості нашого аеропорту набагато більші – злітно-посадкова смуга довжиною 2600 метрів дозволяє приймати вантажні літаки, великогабаритні ІЛи, ТУшки (і він їх приймав свого часу). Рівненський аеропорт здатний обслуговувати практично всі види літаків – недивно, що ним цікавилися чеські, німецькі, італійські інвестори, однак безгосподарність наших чиновників та їх байдужість до долі аеропорту призвела до того, що летовище і досі збиткове і жоден інвестор у результаті так і не отримав доступ до нього. Хто стане новим керівником аеропорту, що загруз у боргах, наче у трясині болота? Чи отримають його працівники нарешті зарплату? Сьогодні, 6 травня, акціонери зібралися на території аеропорту, щоб з'ясувати це. Збори відвідали біля 70 працівників рівненського аеропорту. Головний бухгалтер аеропорту Зінаїда Кульчинська розповіла, що минулого року збитки підприємства склали близько 2 мільйонів гривень – і це при тому, що число літаків, які приймає аеропорт, збільшилося. У квітні працівникам виплатили 1,5% зарплати. Але витрати аеропорту все одно значно перевищують його заробітки. Із лютого цього року обов'язки керівника аеропорту виконує депутат Рівненської райради, викладач інституту слов'янознавства Ігор Насинюк. Із попереднім директором Сергієм Піндюріним контракт розірвали достроково за невиконання умов. У червні на сесії обласної ради обіцяють обрати нового керівника аеропорту. А в лютому цього року, коли Рівне відвідав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, обговорювалося питання, чи доцільне існування аеропорту взагалі. Зійшлися на думці, що його можна використовувати для швидких доставок вантажу, а для пасажирських перевезень він нерентабельний.

1188
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...