Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Як столітня бабуся 40 років доводила своє право на пенсію

Як столітня бабуся 40 років доводила своє право на пенсію

Сторічній пенсіонерці з Рівненської області довелося дійти до Європейського суду, щоб довести своє право на отримання пенсії. Таке враження, наче держава навмисно знущалася з бабусі, чекаючи, доки та помре і не доведеться їй нічого виплачувати, каже дочка потерпілої. Однак справедливість відновлено: довгожителька вже отримує пенсію, а держава ще й сплатить пенсіонерці три тисячі євро компенсації за моральну шкоду.

100-річна Матрона Богданець усе життя пропрацювала в колгоспі, поставила на ноги п'ятьох дітей, пережила дві світові війни. Бабуся каже, що робочі роки були для неї нелегкими: доводилося копати картоплю, вичісувати льон – та й хіба буває легкою фізична праця? Однак на старості років неприємною несподіванкою стала неможливість отримати пенсію: через те, що Матрона ніяк не могла підтвердити свій стаж, виплати то назначали, то скасовували. Протягом останніх сорока років бабуся взагалі не отримувала пенсії. Чиновникам було ліньки шукати документи в архівах, до того ж працівники районного пенсійного фонду кажуть, що у бабусі з'явився двійник – повна її тезка тільки з іншим роком народження, яка працювала в тому ж колгоспі. Це підтвердила перша замначальника управління Пенсійного фонду в Рокитнівському районі Тетяна Богданець. Однак дочка довгожительки Марія не здавалася: вона дійшла до Верховного суду України, виграла справу і суд постановив платити пенсіонерці по 1600 гривень. Хоча рішення було прийняте ще п'ять років тому, гроші не виплачувалися. Тоді Марія подала позов до Європейського суду і знову виграла справу. Тепер Матрона отримує пенсію, ще й компенсацію в три тисячі євро суд наказав їй виплатити.

936
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...