Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Коли зупиниться «Рівнеазот» і кому це вигідно?

Коли зупиниться «Рівнеазот» і кому це вигідно?

Побоювання щодо можливої зупинки роботи «Рівнеазоту» ширилися ще з осені минулого року. Саме тоді 28 листопада найбільше підприємство Рівненської області, яке контролюється компанією «Ostchem», що належить Дмитру Фірташу, отримало листа від «Нафтогазу», де від нього вимагали самостійно провести відключення від системи отримання газу. Погрожували, що у випадку відмови перекриють підприємству вентиль у примусовому порядку. Тоді начебто більш-менш обійшлося, але цього року все набагато серйозніше.

Учора, 28 травня, «Group DF» розповсюдила офіційну заяву про те, що «Рівнеазот» все-таки буде зупинений. Хімічний холдинг звинувачує у тому, що відбувається, депутатів із «Народного фронту», кажучи, що ті чинять постійний тиск на їх бізнес. Мовляв, саме тому доводиться зупинити два підприємства, які належать «Ostchem», – «Рівнеазот» та черкаський «Азот». До цього компанія вже вимушено позбулася двох інших своїх підприємств, які опинилися в зоні АТО, – концерну «Стирол» та об'єднання «Азот» у Сєвєродонецьку. Сталося це в травні 2014 року і за логікою черкаський «Азот» та наш «Рівнеазот» мали би від цього лише виграти, адже збільшилася б їх завантаженість – тепер їм удвох довелося б забезпечувати агропромисловий комплекс країни міндобривами. Але замість процвітання «Рівнеазот» спіткав крах: представники «Group DF» пояснюють, що проти посадових осіб «Ostchem» почали навмисно фабрикувати кримінальні справи, незаконно арештували газ – основну сировину заводу, позбавивши підприємство можливості нормально працювати. Зупинка «Рівнеазоту» стане справжньою трагедією не лише для майже 4 тисяч його працівників, яких позбавлять стабільної, добре оплачуваної роботи. Вона поставить від загрозу осінню посівну. На додачу, ще й бюджет Рівного зазнає дуже серйозних втрат, адже приблизно 40% надходжень до нього досі забезпечував саме «Рівнеазот». Тим часом на підприємстві поки що офіційно не можуть сказати, коли його функціонування буде припинене. Прес-служба «Рівнеазоту» повідомляє, що сьогодні, 29 травня, всі його працівники як зазвичай вийшли на роботу. І після святкових вихідних у вівторок також усі мають з'явитися на робочі місця. Але що буде далі, поки що ніхто прогнозувати не береться. Чи довго перебуватиме підприємство в стані невизначеності, а майже половина мешканців Городка, які працюють на «Рівнеазоті», думатимуть, чи то звільнятися і швиденько шукати нову роботу, поки всі хороші місця не зайняли тисячі колишніх колег, а тепер конкурентів, чи то все ж таки зачекати – може, ще щось зміниться на краще? Мер Рівного Володимир Хомко сказав в офіційному коментарі: «Я навіть не знаю всіх деталей: чи це була ініціатива власників «Рівнеазоту», чи вони діяли за вказівкою Кабміну, приймаючи рішення про закриття підприємства. Для Рівного це буде відчутний удар: і по бюджету міста, і по гаманцям сімей. Ми йшли з перевиконанням, гарний рік ніби був, незважаючи на стан справ у державі. Шкода буде втратити це все». «Рівнеазот» приносив до бюджету міста 30 млн грн чистих податків та майже 0,5 млрд грн податків інших видів, тоді як загальна кількість податків, що збирається в обласному центрі, становить 1,1 млрд грн.

2005
RSS
http://zik.ua/ua/news/2015/05/29/naftogaz_vymagaie_vid_firtasha_peredoplatu_594266
15:41
«Нафтогаз» вимагає від Фірташа передоплату

НАК «Нафтогаз України» готова відновити постачання газу підприємствам підконтрольної Дмитру Фірташу групи Ostchem ПАТ «Азот» (Черкаси) і «Рівноазот» на умовах 100% передоплати в зв’язку з великими сумами накопичених боргів.

Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Про це йдеться в повідомленні газової монополії в п’ятницю, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми розуміємо, що від роботи цих підприємств залежить благополуччя десятків тисяч людей. Тому готові постачати газ заводам групи, незважаючи на накопичені борги, за умови передоплати», – наводиться в повідомленні коментар голови правління НАК Андрія Коболєва.

«Нафтогаз» нагадує, що наприкінці квітня 2015 року газ цих підприємств в обсязі близько 500 млн куб. м був заарештований за рішенням суду у зв’язку з наявністю у них боргу за газ, наданий дочкою «НАК – ДК «Газ України» і самим «Нафтогазом» з 2009 року. Загальна сума боргу, за яким вже було ухвалено рішення суду або триває судовий розгляд, становить близько 2,39 млрд грн, вказує газова монополія.

Згідно з релізом, азотні підприємства відмовляються сплачувати борг навіть за рішенням суду і судяться з «Нафтогазом» і «Газом України», посилаючись на складне фінансове становище, з метою відтермінувати оплату на строк від 3 до 10 років: з початку 2014 року відбулося близько 150 судових засідань різних інстанцій.

«Ми звертаємо увагу керівництва групи на той факт, що борг цих компаній не погашено протягом 3-6 років. Незважаючи на те, що вони продовжували активно працювати, заробляти та витрачати гроші», – зазначив А. Коболєв.

НАК уточнює, що на стадії стягнення перебуває борг черкаського «Азоту» перед ДК «Газ України» на 0,61 млрд грн (у т. ч. штрафи – 0,07 млрд грн), а стосовно ще 0,15 млрд грн штрафу ведуться судові розгляди.

Що стосується «Рівнеазоту», то в стадії стягнення перебуває його борг перед НАК на 0,34 млрд грн (зокрема штраф – 0,05 млрд грн), а в стадії розгляду – борг перед «Газ України» на 1,27 млрд грн (у т. ч. штраф – 0,29 млрд грн).

Як повідомлялося, Group DF 28 травня заявила про зупинку роботи черкаського «Азоту» і «Рівнеазоту» через тиск на бізнес із боку депутатів «Народного фронту» та їхніх представників у владі.
Анатолій Конопуд
21:11
зрозуміло якого(чийого) поля ягода Фірташ.Використовується газ і не проплачується на великі суми і доводяться до зупинки великі підприємства(з усіма витікаючими наслідками)-подвійний удар, зрозуміло кому це вигідно.
14:07
а от мені неясно, буть-ласка скажіть ка кому це вигідно?
Анатолій Конопуд
14:14
іде війна проти України, в тч і в такому вигляді(економічно і соціально)Є варіант, що держава забере(поверне у свою власність) у Фірташа ці два хімпідприємства.
Анатолій Конопуд
19:08
«Дніпроазот» завдало збитків Україні у розмірі більше 1 мільярда доларів США(аналогічно азот-підприємствам Фірташа: відбір і неоплата за використаний газ, продукція реалізовується, а гроші ...).
Загрузка...