Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Коли на «розумних» зупинках у центрі Рівного з’явиться безкоштовний Wi-Fi?

Коли на «розумних» зупинках у центрі Рівного з’явиться безкоштовний Wi-Fi?

Мабуть, багато хто звернув на увагу на те, що в центрі Рівного навпроти Театральної площі встановили дві нові зупинки. Виглядають досить непогано, сучасно: такі собі прозорі міні-павільйончики зі зручними лавочками для сидіння. Найбільш уважні рівняни помітили, що реклама на боці тих конструкцій сповіщає, що начебто тут можна зайти в інтернет через Wi-Fi, підзарядити телефон, подивитися карту міста і навіть дізнатися, коли приїде твоя маршрутка чи твій тролейбус на електронному табло. Насправді ж жодних табло, карт, зарядок і бездротового інтернету там поки що немає. Коли буде?


Три нові зупинки у Рівному поки що без електрики та інтернету


Ще наприкінці квітня цього року з'явилася у рівненської влади ідея оснастити обласний центр «розумними» зупинками – спеціально для прихильників сучасних технологій. Провели тендер серед бажаючих встановити такі зупинки і його виграла фірма «Автоімідж» із Житомира. Поки що на території Рівного встановлено тільки три зупинки «розумного» зразка – дві знаходяться на вулиці Соборній навпроти театру (одна з них призначена для тролейбусів, а інша – для маршруток) і ще одна розташувалася біля Луцького кільця. Вартість однієї «розумної» зупинки становить понад 100 тисяч гривень, але кажуть, що ці три зупинки житомирська фірма надала нам безкоштовно. Напис на зупинці сповіщає, що встановлена вона без залучення бюджетних коштів. Начальник управління транспорту та зв'язку міськради Віталій Миронюк обіцяє, що за тиждень-другий зупинки будуть під'єднані до електричної мережі і спеціалісти почнуть налаштування екранів. Справа це непроста, адже Соборною курсує відразу 22 маршрути громадського транспорту і знадобляться досить потужні екран та обладнання, щоб відображати інформацію про кожен із цих маршрутів у режимі реального часу. З тролейбусами проблем бути не повинно, бо їх Соборною їздить лише 5. На Луцькому кільці транспортна завантаженість також менша, ніж у центрі міста.


Хто оплатив придбання GPS-трекерів для громадського транспорту Рівного?


Чому ж досі не налагодили роботу екранів? Справу загальмувала необхідність розроблювати та погоджувати проектну документацію, пояснив радник мера Рівного Олександр Джигирей. А яким чином дані про місцезнаходження маршрутки чи тролейбуса передаватимуться на екран? У 71 рівненському тролейбусі вже встановлені GPS-трекери. За словами Миронюка, закуплені вони були за кошти з бюджету міста. А от 306 маршруток міський бюджет уже не потягне, тож у них GPS-трекери встановлюватимуться за гроші перевізників. Миронюк сподівається, що наявність трекерів підвищить рівень дисциплінованості водіїв і ті будуть неухильно дотримуватися графіку руху. Можливо, тоді в Рівному, наче в Європі, громадський транспорт прибуватиме чітко за розкладом. Відкритим залишається хіба що питання культури населення: чи не станеться так, що після підключення Wi-Fi та підведення електрики на лавочках сидітиме молодь, яка нікуди їхати не збирається, а просто хоче скористатися безкоштовним інтернетом і підзарядити мобільники, а пенсіонери очікуватимуть маршрутку чи тролейбус, стоячи під снігом та дощем?

890
RSS
13:32
так як ми привикли жити то ще не скоро… але зроблять…
15:34
напевно.
Загрузка...