Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Малозабезпечені мешканці Рівненської області поспішають оформити субсидію

Малозабезпечені мешканці Рівненської області поспішають оформити субсидію

Найактуальнішою темою на сьогодні залишається підвищення тарифів на комуналку. Хоча зростання цін на комунальні послуги боляче вдарить майже по кожній українській родині (крім найзаможніших), отримати субсидії зможуть лише найбідніші – ті, чиї доходи дійсно аж ніяк не дозволяють сплачувати за «комуналку» за новими тарифами. Зараз працівники Укрпошти активно доставляють зразки заяв та декларацій споживачам нашої області.

За офіційними даними, станом на сьогодні, 8 квітня, поштарі вже встигли рознести 340 тисяч бланків, які дозволяють за спрощеною схемою оформити субсидію. Таким чином, свої бланки уже отримали 85% жителів Рівненської області. Інші ж 15% отримають бланки до середини цього місяця, обіцяють на пошті. Надісланий документ складається з двох аркушів: на одному з них – пам'ятка для споживача з контактами служб, де людина може отримати додаткову інформацію (номерами телефонів, електронною адресою та сайтом), на іншому аркуші – сама заява та декларація про доходи. Громадянину достатньо лише заповнити її та віднести або надіслати поштою в управління соцзахисту населення. Шкода, що автори пам'ятки так і не пояснили докладно, хто ж має право на субсидію і як споживач може самостійно порахувати, чи може він на неї розраховувати. На допомогу приходить Інтернет, де можна дізнатися цю інформацію. Виявляється, що обов'язковий розмір платежу для кожної родини обліковується індивідуально. Для цього спочатку Вам треба дізнатися середньомісячний розмір доходу на одну особу в Вашій сім'ї, додавши заробітні плати, пенсії та інші доходи працюючих за останні півроку і поділивши на кількість людей у родини. Наприклад, Ви – малозабезпечена родина з трьох осіб. Ваш загальний заробіток за півроку склав 18 тисяч гривень, тобто 3 тисячі гривень на місяць. Ділимо на 3 – отримуємо результат: 1000 грн доходу на особу. Після цього Вам потрібно розділити показник, що вийшов, на прожитковий мінімум, який нині складає 1176 гривень, а потім ще розділити те число, яке вийде, на 2. Після цього отриману цифру треба помножити на 15%. Після того, як Ви це все зробите, вийде, що родина з трьох осіб із середнім заробітком 1000 гривень на особу в місяць не може платити за «комуналку» більше 6,38% від свого доходу, тобто Ваш обов'язковий платіж становитиме 191,33 гривні. Безумовно, вищевказаний процент і платіж для кожної родини виявиться різним, залежно від Ваших доходів. Вам треба сплачувати більше, ніж вийшло в результаті підрахунку? Різницю буде компенсувати держава – таким буде Ваш розмір субсидії.

922
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...