Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

На виборах у Городку зафіксовано три незначні порушення

На виборах у Городку зафіксовано три незначні порушення

Після проведених у неділю місцевих виборів перше, що цікавить громадян, поки голоси ще остаточно не підрахували – це кількість і характер зафіксованих порушень. Хоча виборчу дільницю в Городку особливо великою не назвеш, за числом порушень, виявлених тут, вона впевнено займає лідерські позиції в Рівненському районі. Проте жодне не визнано спостерігачами надто серйозним, тож підстав для проведення повторних виборів немає. Директор РОГО «Комітету виборців України» Олексій Горецький розповів, що робили не так на виборчій дільниці в Городку та інших населених пунктах.


Що наплутали на виборчій дільниці в Городку?


Почалося все з недотримання процедури підготовчого засідання дільничної виборчої комісії. У Городку на дільниці 560670 не всі правила цієї процедури були виконані, за словами спостерігачів. Схожі порушення були зафіксовані також у Дядьковичах та на двох дільницях Рівного. Крім того, в складі дільничної виборчої комісії відбулися зміни безпосередньо перед днем виборів. Такі порушення зафіксували в Городку та Карпилівці.

Також уже зранку на сільській виборчій дільниці сформувалися черги, що є неприпустимим, з точки зору спостерігачів. Порушення, пов'язані з надмірним скупченням виборців, які змушені були очікувати своєї черги, щоб проголосувати, зафіксували в Городку, Оржеві та на одній із рівненських дільниць. Загалом же порушення на дільниці в Городку були не дуже суттєвими, якщо порівнювати з казусами в інших населених пунктах району та області.


Кумедні випадки порушень на виборчих дільницях Рівненщини


У Дядьковичах виборча комісія прийняла в одноосібному порядку рішення змусити громадян кидати різні бюлетені в різні скриньки: одну відвели під бюлетені за обласних депутатів, другу – за районних, третю – за депутатів сільради і четверту – за сільського голову. Таке нововведення пришвидшило б підрахунок голосів після завершення виборів, однак із точки зору закону воно є неправильним, оскільки громадяни мають право кидати бюлетені в будь-яку скриньку, а їх сортування – це вже робота членів комісії під час підрахунку.

Смішний випадок трапився в Оржеві, де члени виборчої комісії занесли маленьку переносну скриньку для бюлетенів в одну з кабінок, а потім довго її шукали і не могли зрозуміти, куди вона поділася.

У Городці Воломирецького району громадяни, які прийшли проголосувати в місцеву школу, побачили, що на приміщенні немає вивіски, яка б свідчила про те, що тут знаходиться виборча дільниця. Згодом вивіска знайшлася в сільській раді, що розташована на 200-метровій відстані від школи.

А в міській лікарні Рівного трьом хворим помилково роздали не ті бюлетені для голосування: їм запропонували обрати депутатів до Рівненської міської ради, хоча пацієнти були зареєстровані в інших виборчих округах.

1209
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...