Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Наперекір грипу рівняни купаються в ополонках

Наперекір грипу рівняни купаються в ополонках

Незважаючи на те, що у Рівненській області нині перевищений епідемпоріг захворюваності на грип (на 16,5%) і медики настійно закликають тих, хто ще не захворів, по можливості сидіти вдома та уникати людних місць, все ж рівнян, які звикли щороку занурюватися на Водохреща в ополонки, не зупиниш жодними умовляннями! Останнє свято з циклу новорічно-різдвяних має бути на висоті, тож ті, хто сьогодні вихідний або зумів відпроситися на годинку з роботи, поспішили виконувати щорічний оздоровчо-релігійний ритуал наперекір вірусам та вранішньому снігопаду.


Рівненський традиційний епіцентр народних купань – Басів Кут


Ті, хто не зміг вирватися за межі Рівного, зазвичай занурюються на Басів Куті. Спершу присутні моляться, відбувається освячення води в ополонці – цього року дану місію виконував архієпископ Іларіон. А потім починаються народні купання. Також всі бажаючі можуть набрати собі освяченої озерної води з ополонки. МНСники як завжди організували пункт обігріву для відважних «моржів», козацький табір «Гайдамаки» зобов'язався зварити для купальників цілих 120 літрів рибної юшки. Крім того, на дійстві пообіцяли виставити великий самовар із чаєм.

Ну а ті, хто сьогодні має змогу виїхати з обласного центру, можуть обирати між найвідомішими святими джерелами нашої області. Наприклад, відправитися до Онишківців на півдні Дубенського району, де майже на самому перетині Рівненщини з Тернопільщиною знаходиться відоме джерело святої Анни. Кажуть, що місцева вода володіє настільки чудовими бактерицидними властивостями, що навіть знищує вірус грипу, однак ми б усе ж таки не радили хворим людям захоплюватися зимовими зануреннями – краще робити це лише тим, хто здоровий і витривалий.


Чутки про зниклу воду в Онишківцях та інші цікаві джерела нашого краю


Перед Водохрещами ходили чутки про те, що вода у джерелі святої Анни начебто зникла, однак прес-служба Рівненської єпархії УПЦ ці відомості заперечує. Влітку дійсно рівень води може трохи падати, але повністю порожнім басейн стає тільки тоді, коли його чистять і для цього перекривають воду. Зараз же з водою все в порядку.

До інших відомих місць, куди їздить чимало рівнян на Водохреща, можна віднести джерело святого Миколая, яке знаходиться біля дороги, що веде з обласного центру на Здолбунів. Біля траси встановлено відповідний вказівник. Тутешня цілюща вода тече з грота. Перед входом до джерела часто можна побачити запалені свічки, які віруючі ставлять тут за здоров'я своїх близьких.

Ще одне знане джерело розташувалося на пагорбі в селі Липки недалеко від місцевого Свято-Успенського монастиря. Хімічний аналіз його води довів, що вона володіє особливими властивостями і може бути цілющою, тож варто набрати її, щоб привезти хворим.

1902
RSS
саня
21:18
класна тьолочка на фотци-от би з нею покупатися
Комментарий удален
Незнання законів не звільняє від відповідальності.
Гість)
15:11
Якої статі це «саня»?
В одному коменті називає себе Моїсеєвною, а в іншому хоче покупатися з тьолочкою…
Ще й ім'я своє пише з маленької
Незнання законів не звільняє від відповідальності.
Комментарий удален
Загрузка...