Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Обережно, літній час: чи варто відмінити переведення годинника

Обережно, літній час: чи варто відмінити переведення годинника

Остання неділя березня щороку змушує нас спати менше. Як завжди, у цей час відбувається переведення годинника на одну годину вперед. 27 березня 2016 року це станеться знову – о третій годині ночі годинник мусите перевести на четверту. Після чого залишається лише два тижні приводити себе до тями, звикаючи до зміщення щоденного ритму життя на одну годину. Постановка Кабінету Міністрів за №509 "Про порядок обчислення часу на території України" була прийнята в 1996 році – отож, двічі на рік маємо щонайменше двотижневий стрес звикання до нового розпорядку дня. Щасливці, які від подібного переходу не відчувають жодної незручності – можливо, розповісте у коментарях, як вам це вдається?

Загалом, у теорії, ідея переведення стрілок годинника туди й сюди має свій економічний ефект. У всякому разі, ще два десятиліття назад вважалося саме так. Та нещодавно університет Індіани спростував користь літнього та зимового часу шляхом досліджень. Виявилось, що думка щодо економії енергії, на яку так часто кивали прихильники дворазових часових змін, давно вже не відповідає дійсності. Насправді сучасна людина не дуже залежить від тривалості світлового дня, бо користується багатьма гаджетами та побутовими приладами незалежно від часу доби.

До того ж, сучасні підприємства доволі енергоефективні, тому у продовженні давньої та все такої ж незвичної традиції більше не має сенсу. Цікаво, що дослідження вказує на ще один факт – різке зменшення продуктивності працівників комерційних компаній внаслідок збою біологічних ритмів, спричиняє 400 млн доларів збитку щороку - і це лише для США!

Відповідно те, що колись було економічно вигіднім, наразі лише негативно впливає на наше здоров'я. Отож, якщо вам набридло два рази на рік повільно повертатися до звичного ритму, спробуйте відмітитись тут, на сайті електронних петицій до Президента. Ініціатори звернення просять залишити українців у спокої, зробивши сталим часом зимній і більше ніколи не переводячи годинника ні туди, ні сюди.

Пропонуємо висловити свою позицію – чи варто відмінити переведення годинника або ж краще залишити все, як є?

1126
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...