Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

ОСББ: чи допливе до місця призначення житлово-комунальний Титанік?

ОСББ: чи допливе до місця призначення житлово-комунальний Титанік?

З першого липня 2016 року в Україні запрацюють багато нових ОСББ. Законопроект № 1565, що доволі швидко прийняли наші шановні законотворці, прийнятий та влітку отримує незворотну силу закону. З одного боку, звільнення від ЖЕКів – це добра справа, адже значна кількість їх виконувала свої обов'язки, м'яко кажучи, не досить сумлінно. Стан під'їздів, тротуарів та дитячих майданчиків у дворах будинків свідчить про це дуже переконливо.

Та на жаль, як часто це трапляється з законами, прийнятими нашвидкоруч, хороша ідея може перетворитись на жахливу реальність. Найперше, що слід зазначити – це обов'язковість переходу багатоквартирного будинку у підпорядкування ОСББ. Якщо власники квартир не забажають створити ОСББ своїми силами, їх будинок в добровільно-примусовому порядку буде передано на баланс одного з існуючих ОСББ міста.

Можливо, навіть до того ж самого ЖЕКу, що й раніше, який теж може перетворитись на управляючу компанію. Звісно, такий автоматичний перехід звільняє мешканців від необхідності займатися підтримкою будинку у справному стані самостійно, та водночас не дає жодної можливості впливати на тарифи за його обслуговування та якісно впливати на якість роботи ОСББ. Втім, навіть створення власного ОСББ нічого не гарантує, адже в законі недостатньо чітко вказано, яку ж відповідальність несе керівник ОСББ та його підлеглі за не дуже сумлінну роботу. Які критерії оцінки його роботи. Більше того, новий закон фактично звільняє чиновників міста від відповідальності за стан будинку – усі витрати на капітальний ремонт лягають саме на мешканців.

Однак 70% житлово-комунального фонду України – це будинки, побудовані ще за радянських часів. Капітальний ремонт яких, у більшості випадків, не проводився з моменту розпаду Радянського Союзу. Не секрет, що рівень доходів українців (особливо останніми роками) невеликий, а тому витрати на комунальний ремонт – непосильний тягар для сімейних бюджетів. Наразі деякий «запас міцності» ще є.

Та що робити, якщо будинок вимагає негайного ремонту, а коштів на нього у власників квартир та ОСББ просто нема? Будинок буде передано на баланс приватної структури – отож і з проблемами подібного ґатунку пропонується розправлятися власноруч. Мовляв, спасіння потопаючого – справа рук самого потопаючого. Будинок ваш, ремонтуйте його, як вам заманеться. Отож, на папері усе дуже гарно. Та майбутнє багатоквартирних будинків чомусь видається не дуже приємним, чи не так?

648
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...