Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Підвищення самооцінки дитини - правило люблячих батьків

Підвищення самооцінки дитини - правило люблячих батьків

айчастіше дорослі ігнорують ті непомітні дрібниці, які так важливі дітям. Що зробити, щоб дитина відчувала тепло у відносинах з батьками, а мама з татом відчували справжнє взаєморозуміння з нею? Існує декілька простих способів підвищити самооцінку малюка і зробити відносини з ним наповненими гармонією.

Для початку, потрібно просто згадати свої враження: які слова, дії батька чи матері стимулювали в дитинстві рух вперед і доставляли приємні моменти. Якщо гарненько подумати, то виявиться, що такі фрази, як «Я люблю, коли ти граєш в баскетбол» або «Мені подобаються твої акварельні малюнки» і були тією відправною точкою, яка допомагала дитині повірити в себе.

І перша порада полягає в тому, щоб критикувати якомога менше, а, якщо це потрібно - то максимально конструктивно. Психологічні дослідження показують, що саме позитивна оцінка перших успіхів дитини, а не критика, пробуджують в ньому прагнення досягти більшого і розвивають в малюкові впевненість у собі.

Краще просто констатувати факт - «Мені подобається, коли ти ...». Хвалити, повчально радити і говорити, що у малюка не вдалося, теж можна, але тільки означений вище тип фраз може зародити в дочці чи синові почуття власної значущості і просто емоції задоволення. Адже, якщо дитина бачить, що мама за нього радіє, вона і сама рада.

Малюк повинен відчувати безумовну любов матері, тобто, незалежно від того, чи вміє син їздити на велосипеді, а дочка малювати білочку, батьки повинні проявляти свою участь. Бо іноді, сказавши «Щось ти погано їздиш», можна змусити дитину думати, що його вміння - запорука батьківської любові, і той факт, що у нього не виходить, може поставити під удар ставлення до нього дорослих.

Якщо син тривожиться з приводу довгої розлуки або просто відчуває брак спілкування, потрібно дарувати дитині більше теплих обіймів і спільно проведеного часу. Дорослі чомусь впевнені, що діти і самі розуміють, що їх люблять - адже мама завжди поправляє їх шарфи і шапки, щоб вони не захворіли, стежить за їх здоровим харчуванням і будує плани про майбутнє навчання діточок. Але така турбота практично нічого не говорить малюкам. А ось мамина усмішка, те, що вона завжди показує, як рада, що вони у неї є - найочевидніша ознака любові.

Любов матері і батька допомагає дітям відчувати себе безпечніше. Якщо вони впевнені, що їх люблять, якщо відчувають тепло від своїх батьків, вони легше справляються зі своїми страхами, їм простіше зізнатися дорослим у своїй помилці або біді. Що б не відбувалося у дитини в школі чи садочку, з яким би проблемами вона ні стикалася, вона завжди повинна знати, що вдома на неїчекає материнська любов і спокій, що дім - це те місце, де їїне скривдять і де вона буде захищена від зовнішніх проблем.

Особливі сімейні традиції і багато часу, проведеного разом, у сімейному колі, допоможуть дітям відчувати безпеку. Наприклад, мама і тато можуть разом укладати крихітку спати і читати по черзі казки, кожен ранок може починатися з якого-небудь веселого спільного заняття. Діти помічають дрібниці, кожен теплий погляд і посмішку дорослих. Варто подарувати їм всі ці приємні моменти.

1266
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...