Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Популізм, як національна політика: коли влада дійсно почне працювати?

Популізм, як національна політика: коли влада дійсно почне працювати?

Чергова хвиля новин про швидку відставку Яценюка нагадує історію про провінційні гастролі цирку. Кожного разу він прибуває до міста з однією і тією ж програмою, та й імена артистів особливо не змінюються.

Заплативши за білет, ви потрапляєте до зали, щоб під час виступів в черговий раз зловити себе на думці, що усе це вже колись було. І точно неодноразово. Як показують останні новини, наші політики знову наступають на ті ж самі граблі. Популізм та невміння домовлятись між собою.

«Самопоміч», Ярош, Батьківщина та ії Юля, товариш з вилами Ляшко, опозиція, яка зовсім не опозиція… Усі вони знову показали свою неспроможність пропрацювати без бійок, протестів та відставок хоча б рік. Ба навіть півроку!

Знову маємо «переговори» про склад нового Кабміну. Знову – обираємо прем'єр-міністра. Знову – імітація бурхливої діяльності замість реальних справ та реформ. Однак найгірше полягає зовсім в іншому – більшість коментаторів у соціальних мережах та опитування «простих людей» на вулицях знову показують ту саму картину. Наш народ по незрозумілій причині досі вірить, що від перестановки складових загальна сума змінюється. Мовляв, от змінимо Яценюка на іншого – і все в країні раптом запрацює. Змінимо прокурора на нового (обраного посеред старих) – і усе буде в повному порядку.

Тим часом європейські депутати цілком могли б дивитися засідання української Верховної Ради, як розважальне шоу. Кнопкодавство, як один із його цікавих епізодів, продовжує мати місце. Як і хронічна відсутність деяких депутатів на робочому місці – особливо тоді, коли треба було прийняти рішення щодо відставки. Натомість ці деякі депутати дивовижно активні в інтервю та на сторінках соціальних мереж. Де яскраво посилають «нинішню владу» працювати. Таку б завзятість – та в корисне русло… Коли ж ми нарешті зрозуміємо (і будемо вимагати того ж від депутатів), що головне – вчасно приймати корисні для держави рішення та закони. В цій щоденній та водночас непублічній роботі – суть. А голосні заяви та чергова бійка, демонстративний «вихід» з чергової коаліції замість пошуку конструктивного рішення веде нас у нікуди.

Поки депутати граються в голосну демократію та промовляють відверто популістські промови, справжня демократія просто працює. Кожен день.

946
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...