Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Пошук вождів замість власних дій: про Савіка Шустера та дещо інше

Пошук вождів замість власних дій: про Савіка Шустера та дещо інше

Медіасфера України вирує – Савіку Шустеру заборонили роботу в Україні! Жах, провокація, цілеспрямоване цькування журналістів, які говорять Правду! Такими гаслами повниться український сегмент інтернету. Та на жаль, усе це має мало стосунку до дійсного стану речей. Згідно закону, іноземці (а Савік – громадянин Канади та Італії) можуть працювати в нашій державі лише після оформлення відповідного дозволу. Який можна отримати, надавши усі необхідні документи. Серед них – і довідка про відсутність судимості.

Та справа не в тому, що судимості начебто і немає. Шановний журналіст чомусь не повідомив відділ оформлення дозволів на використання праці іноземців про кримінальну справу, яка була відкрита ще у жовтні 2015 року, нібито за фактом ухиляння за несплату податків аж на 13 мільйонів гривень. Мовляв, компанія журналіста надавала національній телекомпанії продукт за заниженою ціною. Ми не знаємо, яким був висновок слідчих, та точно знаємо інше – закон має бути однаковим для всіх. І факт подачі недостовірних даних таки існує. Тому й відомство не продовжило право на роботу в Україні.

Та замість того, щоб розібратися в ситуації, українська медіасфера знову займається звичною справою – інтригами, взаємними звинуваченнями та зрадофільством. Панове, яким би патріотом не був фігурант кримінальної справи – якщо доведено факт порушення закону, має бути відповідальність. Саме так працюють демократичні механізми по всьому цивілізованому світу. Патріотизм чи навіть будь-які дії, які нещодавно могли бути корисними для держави, не можуть бути приводом для надання індульгенції. Бо ж винесення будь-кого на п'єдестал – це прямий шлях до вождізму. До шароварної версії культу особистості, якій прощають усе, навіть злочин – аби він умів яскраво говорити та створювати про себе приємне враження.

Патріотизм – це не виклики «зрада», не прагнення ідеалізувати когось з журналістів, політиків. Це робота, яку треба виконувати щодня. Це власна справа, яка приносить в бюджет державі гроші та нові робочі місця. Зрештою, це розуміння, що немає ідеальних людей, є добре напрацьована система. Яка може бути демократичною і рівною до всіх. Або ж такою, як зазвичай – з винятковим піднесенням до одних та відвертим цькуванням інших. Винен – отримуй. Інакше чим ми тоді відрізняємося від північного сусіда?

576
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...