Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Рівненські фермери пояснили, чому наступного року суттєво подорожчає хліб

Рівненські фермери пояснили, чому наступного року суттєво подорожчає хліб

Фермери та селяни Рівненської області стверджують, що вже у 2016 році вартість хлібобулочних виробів може суттєво зрости. Через стрибки курсу долара фермерам доведеться витратити на посівну більше коштів, ніж вони планували в 2014 році, закладаючи собі майбутній бюджет на 2015-ий, тому площі посівів зменшаться, відповідно впаде й урожай, що спричинить подорожчання хліба у роздрібній торгівлі.

А чому хліб дорожчає уже нині, фермери пояснити не можуть. Вони стверджують, що для цього немає жодних раціональних причин. Напевно, фактором, який викликав подорожчання, став лише підвищений попит громадян на хлібобулочну продукцію в період масового ажіотажу, коли українці змітали з полиць супермаркетів усе підряд. Продавці кажуть, що вартість хліба піднялася в середньому на одну гривню, деякі сорти подорожчали ще більше. Фермери Рівненщини кажуть, що все зібране ними зерно було продане ще восени 2014 року за тодішніми цінами, оскільки хлібокомбінати завжди закуповують його наперед. Жодного дефіциту не спостерігалося – ми ще пам'ятаємо повідомлення у пресі про рекордні врожаї 2014 року. Дмитро Українець, який очолює Рівненську обласну асоціацію фермерів, стверджує, що зерно продавалося ще тоді, коли його собівартість становила 2000 гривень за тонну – отож, теперішній курс долара тут ні до чого. Українець вважає, що причина росту цін на хліб, який спостерігається нині – у відсутності контролю торгових точок із боку державних органів. Проте наступного року підвищення цін на цей соціально важливий продукт буде вже економічно обґрунтованим: фермери скаржаться, що піднялася вартість палива та мастила, подорожчали запчастини до техніки, більше грошей доведеться викласти і за засоби для захисту рослин від шкідників. Ціни на селітру підскочили втричі. У таких умовах фермерам Рівненщини буде важче купити необхідну кількість добрив і засобів захисту, а через недотримання технології зменшаться врожаї, зросте собівартість хлібини. Ще в лютому на сайті Міністерства агрополітики опублікували новину про те, що в травні 2015 року ціна хліба в Україні може зрости до 9-10 грн, але потім це повідомлення було видалене. Мотивували таке зростання тим, що через девальвацію гривні вартість продовольчої пшениці збільшиться удвічі і сягне 4500-5000 гривень за тонну (у травні 2014 року вона становила 2500 гривень за тонну), а борошно, відповідно, коштуватиме 6000-8000 гривень за тонну.

751
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...