Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Рівненська влада готова заплатити 50% за утеплення усього житлового фонду

Рівненська влада готова заплатити 50% за утеплення усього житлового фонду

Міська влада Рівного вирішила, що нашому обласному центру час змінити зовнішній вигляд на більш сучасний та красивий, модернізувавши фасади багатоповерхівок, а заодно і утеплити їх на благо економії, щоб на опалення витрачалося менше коштів. Міський голова Володимир Хомко представляв свою програму утеплення житлового фонду досить емоційно: мер почав з того, що ще в липні 2014 року уряд став вимагати, щоб українці економили електроенергію, однак не вказав, яким саме чином її треба економити. Тож Хомко вирішив почати з утеплення рівненських багатоповерхівок.

Мер розповів, що його завжди вражають красиві, охайні різнокольорові будинки, коли він приїжджає до Польщі. Хомко хоче зробити щось схоже і в нас: не просто обкласти багатоповерхівки утеплювальними матеріалами, а ще й гарно пофарбувати їх, щоб виглядали привабливо та яскраво, а не були одноманітно сірими і обідраними. Члени Рівненської міськради підтримали більшістю голосів програму співфінансування робіт з утеплення будинків, яка реалізовуватиметься в обласному центрі з 2015 по 2019 рік. Фінансування відбуватиметься за принципом 50 на 50, тобто половину коштів дає міський бюджет, стільки ж збирають мешканці будинку. Хомко каже, що утеплення буде виключно добровільною справою: жителі кожної багатоповерхівки зберуться і самостійно вирішать, хочуть вони утеплювати свій будинок чи не хочуть – насильно нікого до цієї процедури не примушуватимуть. Після цього, якщо рішення буде позитивним, рівняни створять громадську організацію і відповідальні особи отримають кошти з міського бюджету. Жоден чиновник не матиме стосунку до цих грошей: якщо раптом їх розкрадуть, мешканці будинку знатимуть, з кого питати, адже самі оберуть, хто з їх сусідів розпоряджатиметься фінансами. Далі жителі самостійно вирішать, яка фірма робитиме їм ремонт та утеплення, і замовлять послуги. Міський активіст Ілля Єременко, член «Екоклубу», запропонував меру внести уточнення: щоб фінансування виділялося лише на утеплення будинків, які мають системи регулювання, інакше в квартирах буде занадто спекотно, люди відчинятимуть кватирки і тепле повітря виходитиме назовні, тобто вийде не економія, а навпаки марнотратство.

892
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...