Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Рівненських програмістів навчатимуть, як шукати замовників за кордоном

Рівненських програмістів навчатимуть, як шукати замовників за кордоном

У Рівному планують відкриття коворкінг-центру, який допомагатиме фрілансерам-початківцям. У часи економічної кризи чимало рівнян змушені ставати фрілансерами: один втратив роботу через скорочення, другий не може знайти місце роботи з достатньо високою зарплатою, щоб забезпечити свою родину, третій тільки нещодавно закінчив ВУЗ і його без досвіду нікуди не приймають. Недивно, що збільшується кількість мешканців нашого краю, які бажають забезпечувати себе роботою самостійно і пробують свої сили в якості фрілансерів.

Раніше, щоб працювати на закордонну фірму та отримувати відповідну зарплату, треба було емігрувати. Тепер достатньо мати комп'ютер та необхідні навики роботи (наприклад, вміння програмувати чи розробляти дизайн сайтів). Однак фрілансери-початківці часто стикаються з різноманітними проблемами, починаючи від невміння презентувати себе та свої таланти замовнику і закінчуючи поганим знанням англійської чи іншої іноземної мови. Коворкінг-центр допоможе рівненським IT-спеціалістам вирішити усі ці проблеми. Ініціатори проекту кажуть, що планують створити не просто робочі місця для талановитої молоді, що планує співпрацювати із зарубіжними замовниками, але й проводити навчання та усіляко сприяти місцевим програмістам (наприклад, забезпечувати послуги перекладу). Влад Драгович, рівненський письменник та редактор онлайн-видання, який вів презентацію коворкінг-центра, розповів, що українські фахівці IT-сфери дуже популярні серед іноземних роботодавців, але початківцям буває важко зробити фріланс-кар'єру через невміння просувати себе на західному ринку праці та незнання іноземних мов. Є також і ті, хто виїжджає жити за кордон, через що Україна позбавляється талановитих людей. Мета проекту – запобігти «відтоку мізків» за кордон та сприяти розвитку IT-сфери в Рівненській області. До участі в проекті запрошують і програмістів-початківців, і вже досвідчених спеціалістів, які бажають розширити площину своєї діяльності, переорієнтувавшись із внутрішнього ринку на зарубіжний. Андрій Галябар, один з організаторів, розповідає, що коворкінг-центр надаватиме безкоштовні консультації на актуальні теми: як знайти перспективний проект, як провести перемовини з потенційним замовником, як організувати власну роботу. Також у центрі буде працювати перекладач з англійської мови, що допомагатиме тим, хто сам іноземних мов не знає.

1074
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...