Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Рівнянам показують обладунки лицарів, які побували в боях

Рівнянам показують обладунки лицарів, які побували в боях

Як виглядають сучасні українські воїни, знає кожен, хто дивиться новини. А от як виглядав типовий європейський воїн у XV чи XVI столітті, точно знають лише любителі історії. Усі ж інші можуть тільки пригадати, що це був лицар у сталевих обладунках. Щоб розповісти пересічному рівнянину побільше про воїнів тих часів, рівненський краєзнавчий музей відкрив учора, 5 квітня, цікаву експозицію під назвою «Європейський воїн XV століття».

Романтичними кольчугами та пластинчатими обладунками в рівній мірі захоплюються і хлопці, і дівчата. Постійні відвідувачі музею вже бачили деякі експонати з представлених на виставці під час Музейних гостин, котрі проводяться щороку. А рівненські реконструктори, працівники майстерні «Art of steel», які виготовили цю середньовічну красу, тішаться з того, що їхні обладунки – не просто гарні музейні вироби, але й чудовий захист для сучасних лицарів, котрі беруть участь у реконструкції історичних подій. Практично всі ці обладунки мають певний «бойовий досвід», адже були випробувані в баталіях, які організовують на історичних фестивалях. Виставка лицарських обладунків у музеї триватиме цілих два місяці, тож будь-хто може обрати собі підходящий час і день, щоб відвідати її. Олексій Войтюк, який не тільки працює на посаді старшого наукового співробітника краєзнавчого музею, але й є учасником клубу історичної реконструкції, розповідає, що на виставці, окрім лицарських обладунків, можна буде побачити зброю лицарів, їх військовий табір, а також одяг, в якому ходили у світському житті, та речі, котрими користувалися в побуті жителі Середньовіччя. Олексій Москаленко, професійний коваль, який має художню освіту та займається виготовленням лицарських обладунків, каже, що зовнішній вигляд латів мінявся: якщо перші моделі середньовічних майстрів були досить примітивними, то потім ковалі навчилися навіть робити особливі з'єднання на суглобах, щоб воїн не відчував жодного дискомфорту, одягнувши обладунки, та міг під час бою почувати себе вільно і на повну потужність задіяти свою силу.

1327
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...