Сільський голова Обарова взяв хабар у півмільйона за надання землі і опинився в СІЗО

Те, що чимало сільських голів, які очолюють села Рівненського району, беруть хабарі за незаконне надання заможним громадянам земельних ділянок, давно не новина для населення. Однак, як кажуть, не впіймали – не злодій: доки якогось із них офіційно не затримають на вимаганні та отриманні певної грошової суми, відносно такого посадовця діятиме презумпція невинуватості і всі розмови про те, що він бере хабарі, так і залишатимуться лише на рівні чуток. Обарівському сільському голові Івану Тимощуку вчора, 17 березня, не пощастило – чоловіка піймали на отриманні величезної грошової суми за вирішення земельного питання.
Першими про це заговорили журналісти одного з рівненських інтернет-видань, які з власних джерел дізналися, що сільський голова Обарова був затриманий правоохоронцями в той момент, коли отримував хабар у сумі 20000 доларів. Згодом цю інформацію офіційно підтвердила прес-служба міліції та розповіла деякі подробиці скандальної справи. Працівникам управління боротьби з організованою злочинністю вдалося спіймати на гарячому Івана Тимощука якраз тоді, коли йому передавали 504 тисячі гривень. Отримання коштів відбувалося біля відомого обарівського готелю «Швейцарія». Згодом з'ясувалося, що сільський голова Обарова попросив саме таку суму у громадянина, який бажав отримати земельну ділянку площею в 0,25 гектара, розташовану біля водойми. За хабар Тимощук зобов'язувався підготувати та успішно затвердити проект землеустрою, згідно якого громадянин повинен був отримати дану ділянку у власність. Андрій Боровик, що обіймає посаду заступника прокурора Рівненської області, уточнив, що сільський голова Обарова був не єдиним посадовцем, який учора хотів розжитися хабарем. Через кілька годин після того, як Тимощук одержав півмільйона гривень, ще 50000 гривень були передані землевпоряднику, який мав посприяти у питанні підготовки документів для оформлення права власності на землю. Цього чоловіка також затримали правоохоронці. Обидва обвинувачуваних провели ніч у слідчому ізоляторі. Яке покарання очікує на них, якщо провину доведуть? Згідно частини 4 статті 368 Кримінального кодексу України, вони можуть опинитися за гратами на строк від 8 до 12 років із позбавленням права займати відповідні посади до трьох років і, можливо, навіть із конфіскацією майна. Нагадаємо, що земельні ділянки у селах Рівненського району, розташованих недалеко від обласного центру, традиційно користуються попитом серед багатіїв та осіб, наближених до високопосадовців. У Городку та інших селах нерідко виникають скандали на земельному підґрунті: громадян обурює те, що працівники сільських рад незаконно виділяють земельні ділянки своїм родичам, депутатам, чиновникам та правоохоронцям. Звісно, можна підозрювати, що все це робиться не безкоштовно. Але, як кажуть, таємне завжди рано чи пізно стає явним, тож усім, хто зловживає роздаванням земель за хабарі, слід замислитися над своєю поведінкою, інакше, можливо, наступними особами, затриманими за такий злочин, стануть саме ці люди.
Але на сьогодні такі правила гри… Проблема не в людях, а в правилвх гри.
(вже десь писав про це):
Урок № 1. ПРАВИЛА ГРИ
#Школа_Юного_Кальмара, Рівень 0 Урок № 1
Головне, що слід затямити і з чим слід змиритись будь-якому реформатору: ВСІ ЛЮДИ ОДНАКОВІ як біологічний вид.
Тобто, вони можуть бути будь-якого кольору, з будь-якої країни чи частини країни, з довільним набором забобонів та переконань в голові, з будь-яким рівнем інтелекту; вони можуть належати до злочинної влади, прекрасної опозиції чи бути противсіхами — але все одно будь-яка довільно взята скільки-небудь велика група людей буде складатись з 5% альтруїстів, 5% егоїстів та 90% пофігістів.
Тому всі спроби змінити умовно поганого/поганих «Х» на умовно хорошого/хороших «Y» є не більше ніж лотереєю, шанси виграти в яку дорівнюють або прагнуть до нуля, а ресурсів віджирають — неміряно!
Насправді «умовно погані» суспільства відрізняються від «умовно хороших» ВИКЛЮЧНО «ПРАВИЛАМИ ГРИ».
Якщо за діючими правилами виграє той, хто найкраще б’є лежачого чи кидає в суперників лайно, то прогнозовано переможе той, хто найкраще б’є лежачих чи кидається лайном. Якщо ж за правилами для перемоги треба написати найкращий вірш чи комп’ютерну програму, то прогнозовано переможуть найкращий поет чи програміст.
ВИСНОВОК: Слід прагнути не до зміни «рил біля корита», а до зміни «правил гри».
Від себе додам. Є таке власне спостереження: На протязі усієї історії людства в будь-якій державі чи ін. територіальній одиниці при будь-якій економічній чи політичній ситуації були люди, які почували себе «в шоколаді» (меншість) і такі, яким було в тій чи іншій мірі погано. Я це пояснюю «Правилами гри». Одні їх зрозуміли, інші ні.
На жаль сьогодні у нас такі правила гри, де перемагають ті, що «кидаються какашками» (див. вище).