Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Сільську школу на Рівненщині обігрівають качанами

Сільську школу на Рівненщині обігрівають качанами

Сільські соціальні заклади – школи, дитсадки – починають відмовлятися від традиційних видів опалення: якщо раніше в якості основного виду палива використовували природний газ, то зараз переходять на більш дешеву та доступну сировину. «Рівнерайкомуненергія» недавно перевела котельню, яка опалює школу-колегіум в Оржеві, на більш натуральний та екологічний вид палива – тепер тут спалюють в печі відходи, що залишилися від сільськогосподарських культур, зокрема опалюють приміщення, використовуючи кукурудзяні качани. Також у хід йдуть відходи деревини.

Досягти цього вдалося завдяки встановленню в оржівській шкільній котельні новенького твердопаливного котла. Чиновники підрахували, що лише за один зимовий період завдяки цьому нововведенню вдасться зекономити 6,5% газу, який за інших обставин пішов би на обігрів школи. На придбання та встановлення котла було витрачено 253 тис. грн. Найближчим часом на аналогічний твердопаливний котел перейде й котельня в Великій Омеляні, котра постачає тепло в місцеву школу-гімназію та дитсадок. Тут витрати складуть 360 тис. грн. Бюджет Рівненського району трохи допоміг у матеріальному плані на втілення цих проектів: виділив на переобладнання кожної з цих сільських котелень по 100 тис. грн.

879
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...