Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Селяни Рівненщини ходять до Білорусі за грибами

Селяни Рівненщини ходять до Білорусі за грибами

Селяни Рівненської області радіють початку осіннього сезону збору грибів. Особливо пощастило тим, хто проживає в прикордонних населених пунктах нашої області біля самої Білорусі, тому що ці люди зможуть збирати дикороси не лише у вітчизняних лісах, але й у білоруських. Щороку Луцький та Пінський прикордонний загони укладають домовленості про тимчасовий спрощений пропуск українських селян на територію Білорусі.

Сезон збору грибів офіційно було відкрито сьогодні, 5 вересня, і триватиме він понад два місяці – до 15 листопада. Мешканці десяти прикордонних сіл Рівненщини вже поспішили зареєструватися на збір дарів лісу на території сусідньої держави. Лише за один сьогоднішній день прикордонники встигли оформити на трьох пунктах пропуску «Березове», «Дроздинь» та «Познань» майже тисячу жителів сіл Рокитнівського району, які поспішають у ліси Білорусі з кошиками, щоб набрати грибів та ягід на продаж і для своєї родини. Займатися збором дикоросів у сусідній державі можуть не лише повнолітні мешканці рівненського прикордоння, але й діти – і їх серед збирачів чимало. Влітку з першого дня липня по 10 серпня тривав збір ягід, так тоді на прикордонних пунктах зареєструвалися майже 7 тисяч селян, з яких було приблизно 1300 дітей! Хоча правила оформлення перепустки дуже прості, все ж вистачає й таких, хто намагається незаконно перетнути кордон для збору дарів лісу або порушує правила збору чи невчасно повертається. У літній період збору ягід прикордонниками було затримано 18 порушників.

769
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...