Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Спати менше чи більше: як змінити ритм життя на краще

Спати менше чи більше: як змінити ритм життя на краще

Професор Франко Капуччіо (Franco Cappuccio) видав світу доволі сенсаційну новину – усі ми можемо спати менше, але жити – довше. Згідно з його дослідженнями (учасником яких стали понад один мільйон людей) ті, хто сплять менше восьми годин на добу мають усі шанси прожити довше, аніж ті, кому пощастило постійно висипатися.

Погодьтеся, це дуже гарна новина для всіх, хто не спроможний прокинутися без ранкової кави. Цікаво й дещо інше. Виявляться, восьмигодинний сон, як еталон здоров'я, це не просто міф, а й міф шкідливий – людство довгі тисячоліття звикло вкладатися спати з заходом сонця і прокидатися зі світанком. Як правило, середньостатистичний сон у минулі епохи складав приблизно 5-7 годин. Аж ніяк не вісім чи навіть одинадцять.

До того ж, більш продовжений сон є однією з передумов депресивних станів – у всякому разі, саме такий взаємозв'язок виявили вчені.

Однак не варто зосереджено змінювати графік життя наперекір власному біологічному ритму, адже це не має жодної користі. Якщо ви звикли прокидатися о десятій, а лягати спати о третій ночі – нічого страшного, продовжуйте так й надалі. Якщо вам подобається прокидатися разом з сонцем та лягати, як тільки місто огорнуть сутінки – не змінюйте нічого.

Бо ж згідно дослідів професора Шона Янгстедта виявилось: справа не лише у кількості, а й у якості годин сну. Кожну ніч наш мозок проходить чотири етапи – від повільного входу в глибокий сон до швидкої фази, яка являє собою найкращий час для пробудження. За одну ніч кожен з нас проходить декілька таких етапів довжиною в 40-90 хвилин. Щоб виспатись, більшості достатньо трьох-чотирьох подібних циклів.

Тому якщо є бажання виспатись, потрібно вимкнути будь-яке світло, відмовитись від серіалу перед сном та перегляду телепередач, відкласти подалі смартфон чи планшет. Справа у тому, що будь-яке яскраве освітлення зміщує біологічні ритми.

Наш мозок в ході еволюційних змін призвичаївся до зміни дня і ночі, яскравого сонця і суцільної темряви. Світло слугує сигналом до пробудження, стимулює активність мозку – в результаті вам важко заснути та ще важче прокинутись, хоча сон тривав приблизно вісім годин. Отож, підсумок може бути тільки один – щоб виспатись, потрібно позбавитись будь-яких подразників і правильно налаштуватись. А кількість годин сну практично не має значення – Маргарет Тетчер, щоб ефективно управляти Британією, вистачало усього чотирьох годин сновидінь. Комусь іншому, чиї біологічні ритми налаштовані інакше, іноді не вистачає десяти годин поспіль, щоб зранку згадати своє ім'я. Гарних вам сновидінь і легкого пробудження!

732
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...