Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Споживачам Рівненщини подають кращий газ, ніж треба

Споживачам Рівненщини подають кращий газ, ніж треба

Оскільки в мешканців майже кожного населеного пункту нерідко виникають нарікання на якість газу, який подається в квартиру, ПАТ «Рівнегаз» організувало показову перевірку якості свого газу, щоб довести, що постачає споживачам належний продукт, котрий відповідає всім стандартам. Журналісти разом з експертами вирушили до газорозподільчого пункту одного з найбільш густонаселених мікрорайонів обласного центру – Північного. Тут відібрали проби газу, після чого направили їх до лабораторії, яка має акредитацію ДП «Рівнедержстандартметрології».


Газ із Північного перевірили і сказали, що він якісний


Проведені лабораторні перевірки підтвердили, що газ не тільки задовольняє всі стандарти, але ще й має вищий показник теплоти згоряння, ніж передбачено ГОСТом 5542-87. Від цього показника безпосередньо залежать Ваші витрати газу: якщо теплотворна здатність газу низька, Вам доведеться витрачати більші об'єми блакитного палива, щоб нагріти той самий обсяг води тощо. Аналіз на лабораторному хроматографі «Кристал 2000 М» засвідчив, що відібрані на Північному проби газу мають теплоту згоряння 8 086 ккал на кубічний метр. За словами інженера-лаборанта Максима Бережнюка, цей показник навіть на 6% перевищує норму, тому що, згідно державних стандартів, калорійність газу має бути не меншою ніж 7600 ккал на кубометр.


Якщо погано гріє, винен несправний котел


У «Рівнегазі» пояснюють, що найчастіше на погану якість палива скаржаться люди, які мають старі або несправні колонки, котли та інші газові прилади. Не всі знають, що строк придатності газового котла лише 8-10 років, що зазвичай зазначено в його інструкції. Після цього треба або купувати новий котел, або здійснювати капремонт існуючого, а наші громадяни, звісно, цього не роблять. Тож недивно, що прилад починає гірше працювати і споживає більше газу. Слід подивитися, скільки газу має витрачати Ваш котел чи колонка за годину роботи – ця інформація має бути вказана в паспорті приладу. Скажімо, газова плита за годину споживає близько 0,2 кубометра на одну ввімкнену конфорку, а газовій колонці на годину роботи потрібно приблизно 2,5 кубометрів. Якщо ж Ваш прилад використовує більше газу, слід показати його майстру, провести ремонт.


Чому «Рівнегазу» невигідно чимось розбавляти газ?


Віктор Осницький, який є першим заступником голови правління «Рівнегазу», стверджує, що розбавляти чимось газ – занадто марудна справа і ніхто не став би цим займатися. Враховуючи те, що споживачі Рівненської області лише за одну добу використовують до 2 млн кубометрів газу, знадобилася б ціла компресорна станція, щоб розводити блакитне паливо азотом або додавати до нього інші негорючі гази. Окремі споживачі звинувачували газовиків у розбавлянні газу повітрям, але Осницький каже, що це технічно неможливо – така сполука може вибухнути. Всій Рівненській області газ постачає газопровід Кам'янка-Бузька – Рівне. За минулий рік наша область спожила 553,5 мільйони кубометрів газу, транспортованих «Рівнегазом». Газ використовують більше ніж 255000 родин і 4400 організацій Рівненщини. За кількістю сплачених податків «Рівнегаз» входить до топ-5 найуспішніших компаній області, він забезпечує робочими місцями 1600 працівників.

976
RSS
Незнання законів не звільняє від відповідальності.
Загрузка...