Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Свято вишиванки в Рівному: парад вишитих сорочок у соцмережах та в центрі міста

Свято вишиванки в Рівному: парад вишитих сорочок у соцмережах та в центрі міста

Сьогодні, 19 травня, Рівненська область разом з усією Україною відзначає День вишиванки. Свято це неофіційне і, напевно, є ще чимало людей, які досі не чули про його існування або помилково вважають, що з'явилося воно рік чи два тому. Насправді це свято придумали студенти Національного університету імені Ю. Федьковича, що знаходиться в Чернівцях, ще в 2006 році, тож цьогоріч йому виповнюється вже 10 років – перший ювілей! Майбутні політологи, історики та міжнародники хотіли таким чином популяризувати національний український одяг. У ті роки соцмережі в нашій країні перебували в зародку, про флешмоби майже ніхто не чув, тож недивно, що неофіційне свято, започатковане простими громадянами, стало відомим широкому загалу лише відносно недавно.


Працівники міськради та ОДА працювали сьогодні у вишиванках


Свято вишиванки навмисно вирішили проводити не у вихідний, а в робочий день – у четвер, щоб усі бажаючі могли прийти на роботу чи навчання у вишиванці. Звісно, є й установи, які змушують працівників одягати вишиванки в цей день, але ми гадаємо, що цього робити не варто: носити вишиванку чи ні – це справа сумління кожного. Достатньо лише нагадати, що є таке свято. Адже на День незалежності багато хто одягає вишиванку й без примусу чи вказівки. Рівняни також не залишилися осторонь цієї народної акції: сьогодні вийшли на роботу у вишиванках мер Володимир Хомко та майже всі працівники міськради. Кажуть, що це була ініціатива заступниці мера Галини Кульчинської, яка запропонувала підлеглим так вбратися. Не відстали від них і працівники облдержадміністрації та сервісного центру МВС. Студенти, не злякавшись похмурої прохолодної погоди, організували марш вишиванок у центрі Рівного, а висвітлювати його прийшли журналісти… також у вишиванках!


Рівненські діти назбирали вишиванок для однолітків із Сєвєродонецька


Не забули рівняни і про своє місто-побратим Сєвєродонецьк. Учні рівненських шкіл та вихованці дитсадків зібрали 88 вишитих сорочок у подарунок своїм одноліткам і попросили передати їх до Луганської області. Серед презентів були не тільки придбані вишиванки, але й справжні сімейні реліквії, які вишивалися вручну бабусями та прабабусями. На збір такої кількості вишиванок знадобилося лише 2 тижні. Доставить вишиванки на Луганщину директорка центру дитячої і юнацької творчості із Сєвєродонецька, яка зараз знаходиться в Рівному. Не відстає й краєзнавчий музей: сьогодні тут на честь свята влаштували виставку національного українського одягу, представивши не тільки вишиванки, але й цілі костюми та вишиті рушники, створені наприкінці XIX – на початку XX століття. В експозиції майже 50 експонатів, присутні вироби мало не з усіх районів Рівненської області. Завідувачка відділу етнографії Алла Українець каже, що найбільш оригінальними та незвичними є вишиванки північних районів області. Тут населення було найбіднішим, тож викручувалися як могли: в якості основи для вишивки використовували домоткане полотно. Шкода, що чимало цінних експонатів тієї епохи знищили пожежі в Зарічненському та Дубровицькому районах у роки Другої світової, коли палили цілі села. А ще цікаво дізнатися від музейників, що наші бабусі, які жили в 1920-1930-х роках, черпали натхнення навіть із візерунків сірникових коробок та обгорток від мила, переносячи їх на тканину! А як Ви ставитеся до Свята вишиванки? Чи потрібне воно українцям?

659
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...