Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

"Топ-200 Україна" визначив кращі виші 2018 року

"Топ-200 Україна" визначив кращі виші 2018 року
Згідно з рейтингом "Топ-200 Україна", у трійці кращих закладів вищої освіти Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського та Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
 
Як інформує портал "Освіта.UA", академічний рейтинг закладів вищої освіти презентований Центром міжнародних проектів "Євроосвіта" в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Зазначається, що під час складання цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, окреслені Конференцією IREG-9: "Рейтинги і акредитація - дві дороги до однієї мети" та Конференцією міністрів освіти Європейського простору вищої освіти.
 
Таким чином група експертів визначила, що в авангарді українських університетів протягом усіх 12 років впевнено залишаються Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського".
 
За середньою сумою місць в національному сегменті, п'ять міжнародних університетських рейтингів надають їм рівні результати. Укладачі рейтингу також повідомляють, що враховуючи досить близькі показники діяльності КНУ ім. Тараса Шевченка та НТУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" за міжнародними і національними критеріями, в цьому році команда проекту "Топ-200 Україна" присудила їм загальне перше місце.
 
Засновники рейтингу також зазначають, що обидва лідери проводять активну роботу в усіх напрямках їх діяльності.
 
"Висока затребуваність випускників цих університетів на ринку праці як в Україні, так і за кордоном, відображає з одного боку високу якість фундаментальної підготовки студентів, постійне впровадження нових інноваційних технологій в освітній процес і наукові дослідження, з іншого - тісну взаємодію з відповідними секторами економіки і суспільства", - ідеться в повідомленні. Високі показники своєї діяльності демонструє також ХНУ ім. В.Н. Каразіна, який стабільно протягом останніх років обіймає третє місце в національному академічному рейтингу "Топ-200 Україна", інформує Освіта.UA.
 
Згідно з рейтингом 2018 року, у першій десятці лідерів залишилися Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (4 місце), Національний університет "Львівська політехніка" (5 місце), Національний університет біоресурсів і природокористування України (6 місце), Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (7 місце), Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" (8 місце), Львівський національний університет імені Івана Франка (10 місце).
 
 
На думку укладачів рейтингу, високої оцінки заслуговує діяльність Сумського державного університету, який продемонстрував найбільший прогрес серед українських закладів вищої освіти. У 2016 році він обіймав 15 місце, у 2017 - вже 11, а у 2018 він увійшов у десятку лідерів і обійняв 9 місце в рейтингу "Топ-200 Україна". В цілому ж, ідеться в повідомленні, переважна більшість українських університетів покращує показники за усіма напрямами своєї діяльності.
 
За умов зростаючої конкуренції на ринку освітніх послуг, вони все активніше впроваджують інноваційні підходи в навчальний процес і наукову роботу, налагоджують співпрацю з зарубіжними партнерами, світовим науковим співтовариством, нарощуючи свою участь в освітніх і наукових програмах ЄС Темпус, Еразмус+, Горизонт 2020. У той же час укладачі рейтингу підкреслюють, що як і раніше головним недоліком українських закладів вищої освіти є їх недостатня інформаційна відкритість.
 
Зокрема, ректори понад 50 ЗВО ще не виставляють на сайтах університетів звіти про свою роботу. Має місце дуже низька культура (у порівнянні з європейськими університетами) ведення інформаційних ресурсів українських університетів і їх факультетів, особливо англійською і іншими іноземними мовами.
505
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...