Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

У Костополі з’явиться легальна лісопильня європейського зразка

У Костополі з’явиться легальна лісопильня європейського зразка

Шведські інвестори разом із фінськими та українськими колегами планують розвивати лісопильну та деревообробну галузь на Рівненщині – зокрема, вирішили профінансувати створення лісопильного заводу в Костополі. Цей об'єкт збудують за найкращими європейськими зразками, а працевлаштуватися на нього зможуть півтори сотні місцевих жителів. Завод випускатиме 300 тисяч кубометрів пиломатеріалів щороку. Швед виявив готовність вкласти у перспективний проект цілих 20 млн євро!


Час покінчити з незаконним вирубуванням та обробкою лісу


В Україні досить важко створити легальне лісопильне підприємство, кажуть експерти. Нині і на Рівненщині, і в інших багатих на лісові насадження областях діє чимало нелегальних лісопилень, які фактично крадуть ліс та переробляють його незаконно. До бюджету не надходить ні копійки, дерева винищуються, а працівники офіційно не працевлаштовані. І от нарешті знайшлися люди, які вирішили змінити ситуацію, створивши завод, який буде на законних підставах займатися розпилом та обробкою деревини. Поштовхом до такого рішення став прийнятий державою мораторій, який заборонив вивозити з України ліс-кругляк.

Раніше було достатньо просто наробити кругляка, продати такий напівфабрикат за кордон, а потім наше населення купувало закордонні меблі, столярні вироби і папір, виготовлені з нашого ж українського лісу! Тепер усе має змінитися. Раніше в Україні щороку вирубали 17 млн кубометрів лісу, тоді як готової продукції з дерева власного виробництва ми мали лише на 1,5 млрд євро. Для порівняння в Німеччині цей показник становить 26 млрд євро, а в Польщі – 16 млрд євро. З прийдешньою забороною, котра діятиме найближчі 10 років, держава розраховує підняти вітчизняні галузі виробництва меблів, дверей, вікон, дерев'яних будматеріалів тощо.


Шведу сподобалася працьовитість і наполегливість українців


Шведський інвестиційний проект зі створення лісопильного заводу в Костополі стане одним із найбільших закордонних фінансових вливань в економіку краю за 7 останніх років. Підприємцю зі Швеції Йохану Дунбеку подобається, що українці швидко вчаться: його майбутні працівники уже й англійську на більш-менш пристойному рівні опанували, і у фінів деревообробні технології переймають дуже спритно.

В якості головного експерта запросили фахівця з Фінляндії Мікко Юлхя, який уже більше ніж 20 років монтує лісопильне обладнання. Мікко допоможе налагодити лісопильне виробництво у Костополі. Довелося організаторам цього проекту пережити й деякі труднощі: Дунбек скаржиться на українську бюрократію, з якою важко боротися. На додачу, власники незаконних лісопилень для усунення конкурентів наймали людей, які протестували проти відкриття заводу, стверджуючи, що він забруднюватиме повітря в Костополі. Але поки що підготовка до запуску заводу триває.

1058
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...