Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

У Рівненській області для неблагонадійних підлітків влаштовують екскурсії в колонію

У Рівненській області для неблагонадійних підлітків влаштовують екскурсії в колонію

На Рівненщині придумали новий спосіб перевиховання підлітків, які скоїли невелике правопорушення, але за грати не потрапили, а лише були поставлені на облік у міліції. Їх вирішили водити на екскурсії до в'язниць та колоній, де відбувають покарання їх однолітки, щоб неповнолітні бешкетники зрозуміли, що чекає на них, якщо вони підуть проти закону. Мета цього – не налякати, а поінформувати підлітків, адже серед них чимало легковажних хлопців, які до кінця не розуміють, що за незаконні дії потім доведеться нести серйозну, дорослу відповідальність.

Можливо, колись подібні екскурсії будуть водити і до Городоцького виправного центру (не завадило б відвідати їх не тільки дітям та підліткам, але й повнолітній молоді). А поки екскурсії влаштовують лише на базі Дубенської виправної колонії для неповнолітніх ув'язнених. У цій колонії зараз перебуває понад 80 молодих хлопців із різних областей України. Серед них є невелика кількість тих, хто був засуджений за тяжкі злочини – до 10% ув'язнених відбувають строки за вбивства. Більшість же сидить за більш легкі провини – пограбування, шахрайство тощо. Минулого четверга, 12 березня, в Дубенську колонію для неповнолітніх прийшла перша екскурсія: шістьох хлопців, які стоять на обліку в міліції, запросили відвідати тюремний заклад і подивитися, як виживають їх однолітки за гратами. Оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей дубенського міського відділу міліції Дмитро Головатий розповів, що екскурсантам були показані умови проживання засуджених, особливості їх навчання та роботи за гратами. Зараз у Дубенській колонії сидять 83 хлопця, котрим від 14 до 22 років. Віталій Лазаревський, який обіймає посаду заступника начальника з соціально-виховної роботи, розказав, що усім юнакам, які вперше потрапляють в колонію, спершу нелегко прилаштуватися до місцевих звичаїв. Хтось із неповнолітніх прагне стати лідером у новому колективі, а іншому навпаки доводиться подумати, як себе правильно поводити, щоб не стати жертвою знущань. Чимало підлітків роблять спроби втекти з колонії, а дехто намагається вкоротити собі віку. Щоб юнаки не постраждали, а перебування за гратами лише пішло їм на користь, працівники Дубенської колонії намагаються перевиховувати своїх підопічних, а також забезпечити їм доступ до освіти. У місцевій школі засуджені вивчають ті ж предмети, які викладають на волі у звичайних школах. Старші юнаки відвідують ПТУ, де здобувають корисні робочі спеціальності, котрі допоможуть їм заробити на життя, коли хлопці вийдуть на волю. Лазаревський вважає, що практика проведення екскурсій у виправні заклади дуже корисна: якщо з десяти екскурсантів хоча б один замислиться над побаченим і не ступить на злочинний шлях, це вже буде добре.

930
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...