Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

У Рівне привезли вакцину від туберкульозу, якої не було 2 роки!

У Рівне привезли вакцину від туберкульозу, якої не було 2 роки!

Учора, 8 вересня, до Рівного нарешті прибула вакцина БЦЖ, якою дітям роблять щеплення від туберкульозу. Останні два роки забезпечення нашого обласного центру (та й не тільки його, а загалом усієї України) вакциною БЦЖ було не на кращому рівні. Ще в жовтні 2014 року Рівне залишилося без цієї вакцини, оскільки термін її державної реєстрації сплив. Ситуацію ускладнювало те, що раніше дітей щепили вакциною російського виробництва, однак заново давати дозвіл на її використання означало наразити себе на жорстоку критику з боку патріотів, які ненавидять країну-агресора більше, ніж бажають здоров'я своїй дитині. Тож вакцини просто зникли і навіть ті, хто хотів би щепити дітей, не могли це зробити.


Майже два роки рівненських малюків виписували з пологового без щеплення від туберкульозу


Педіатри почали бити на сполох, адже перше щеплення вакциною БЦЖ треба проводити ще в пологовому будинку. Виписати невакциновану дитину додому значить піддати її ризику зараження туберкульозом, яким нещеплені малюки хворіють приблизно в 6 разів частіше, ніж щеплені. Лікарі почали згадувати, як у 80-х в Україні відбувся спалах дифтерії через масові відмови від щеплень. Не хотілося б, щоб тепер таке ж сталося з туберкульозом, захворюваність на який у нас і так низькою не назвеш. Тим часом чиновники галузі охорони здоров'я відмовлялися назвати точні строки, коли ж нарешті вакцина надійде: казали, що тендер пройшов невдало через зростання цін на медичні препарати. Більшість розвинених країн будує графіки закупівлі вакцин на кілька років наперед, щоб вирішувати ці питання не в останній момент, але в нас поки що так не прийнято. У довідці «Рівнефармації» батькам повідомляли, що й за гроші вакцину БЦЖ придбати неможливо – вже кілька місяців як закінчилася. У 2016 році ситуація з вакцинами, які централізовано закуповує Мінохорони здоров'я, лишалася критичною. Начальниця рівненського міського управління здоров'я Вікторія Покоєвчук пояснювала у лютому цього року, що це все тому, що жоден виробник досі не зареєстрував свою вакцину БЦЖ в Україні. І от нарешті у вересні до Рівного прибули 6 тисяч ампул із вакциною БЦЖ.


Вакцини від туберкульозу до Рівного прислали на 50% більше потреби


Василь Немеш, заступник головного лікаря з питань поліклінічної роботи Рівненської дитячої міської лікарні, не може натішитися: потреба для обласного центру становила лише 4 тисяч доз, тож нам дали вакцини навіть із надлишком. Тепер залишилося тільки зробити дітям щеплення. Вакциною БЦЖ малюків щеплять двічі: перший раз, коли дитина знаходиться в пологовому будинку, на 3-5 день життя, якщо вона здорова. Таким маленьким діткам пробу Манту не роблять – відразу використовують вакцину БЦЖ. Оскільки багато малюків не було щеплено в перші дні життя через відсутність препарату, зараз будуть щепити їх всіх у віці до 8 місяців. А тим, хто уже подолав цю позначку, доведеться спочатку зробити пробу Манту і якщо реакція буде негативною, тоді дитина отримає вакцину БЦЖ. Повторну ж вакцинацію від туберкульозу дітям проводять у 7-річному віці. Препаратів для проби Манту в Рівному поки що вистачає, сказав Немеш, але про всяк випадок уже замовлена наперед нова партія, щоб потім в останній момент не метушитися. Вакцина БЦЖ, яка вчора приїхала до Рівного, вироблена в Болгарії минулого року. Її строк придатності спливе у березні 2018-го. Дільничних медсестер попросили сповістити батьків про появу вакцини і можливість зробити щеплення від туберкульозу. Крім того, до Рівного прибула вакцина від дифтерії і правця для дітей 6-7 років. Її кількість, за словами Немеша, також достатня для того, щоб усім бажаючим вистачило.

916
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...