Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

У рівненській бібліотеці безкоштовно вчать користуватися 3D-принтером

У рівненській бібліотеці безкоштовно вчать користуватися 3D-принтером

Тільки ті, хто не відвідує бібліотеки Рівного взагалі, можуть думати, що ці заклади є пережитком минулого, куди ходять за старенькими пошарпаними книжками виключно пенсіонери, які не вміють користуватися інтернетом. Рівненські бібліотеки – принаймні, ті, що більші і мають багато читачів – за прогресом добре слідкують. На початку 2000-х, коли ще не у всіх вдома був безлімітний доступ до Мережі, заманювали відвідувачів безкоштовним інтернетом, а зараз саме в бібліотеці з'явився перший у Рівному 3D-принтер із вільним доступом, котрим може скористатися будь-хто!


У скільки обійшовся бібліотеці 3D-принтер?


Принтер для тривимірного друку рівненській обласній бібліотеці, що знаходиться в центрі міста на вулиці Короленка біля Лебединого озера, подарувало посольство США в Україні у рамках благодійного проекту «Вікно в Америку». Власне, американці лише пожертвували гроші і не вказували бібліотекарам, що саме купувати за них. Бібліотека витратила 4300 доларів, отриманих у межах гранту, на придбання самого 3D-принтера, а також ноутбука, сканера та матеріалів, з яких виготовляються 3D-вироби. Нічогенька сума! За такі гроші можна було закупити близько 1000 нових книжок, але бібліотека вирішила все-таки інвестувати кошти в передові технології, щоб вабити клієнтів інноваціями. До речі, з американським посольством вона співпрацює протягом 12 років, тож не виключено, що в майбутньому ще підкинуть фінансів.


Скільки 3D-принтерів нині у Рівному?


Сьогодні, 7 вересня, о 15-ій годині в обласній бібліотеці почалася презентація 3D-принтера для широкого загалу. В цілому планують провести 12 навчальних майстер-класів для всіх, хто хотів би опанувати мистецтво тривимірного друку. Світлана Волкова, що очолює проект «Вікно в Америку», каже, що після теоретичних роз'яснень принципів роботи 3D-принтера учням дозволять створити власні проекти, а найцікавіші моделі роздрукують. Крім того, працівники рівненської обласної бібліотеки хваляться тим, що в них уже є 3D-ручки, електронні книги та інші сучасні гаджети для відвідувачів. Цей же 3D-принтер у Рівному не єдиний: відомо, що в обласному центрі є ще три інших. Підприємці пропонують послуги 3D-друку та платні майстер-класи. А бібліотека поки що єдине місце, де можна безкоштовно навчитися працювати на такому принтері і скористатися ним. Якщо Ви теж хочете створювати цифрові 3D-моделі і роздруковувати тривимірні об'єкти, не прогавте можливість опанувати цю майстерність.

766
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...