Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

В одній із ОТГ Рівненщини за державні кошти запустили лінію з виробництва пелетів

В одній із ОТГ Рівненщини за державні кошти запустили лінію з виробництва пелетів
У Бугринській об’єднаній громаді, що у Гощанському районі, запустили в дію нову універсальну лінію з виробництва пелетів і брикетів. Потужне обладнання встановлено в комунальному підприємстві «Бугринський добробут». Для виготовлення пелет використовуватимуть деревину, солому, відсів соняшника, тирсу тощо.
 
Як повідомляє прес-службу Рівненської ОДА, це один з небагатьох розвиткових проектів за кошти ДФРР в Україні. Якщо зазвичай ця державна програма спрямована на соціальні об’єкти, то Бугринська ОТГ - це погляд в майбутнє, це економіка громади. Загалом кошторис близько 4 мільйони гривень, з яких лише 10% співфінансування громади. Проблем із сировиною не буде, переконаний Бугринський сільський голова Сергій Пилипчук.
 
Гощанський район є сільськогосподарським, також є домовленості щодо продукції з місцевими підприємствами. За день лінія здатна переробити 0,5-0,7 тонн сировини, при цьому це, безвідходне виробництво. Екологічні показники лінії також хороші – шкідливих викидів практично немає. - Завдяки реформі децентралізації ми відчули, що можемо впливати на розвиток своєї громади.
 
Утворилась громада, поступили кошти. Ви не повірите, але два роки у нас з інструментів були лише віники та лопати, а сьогодні є потужна техніка. Ми стали господарями і навчилися економити. Ми поступово перевели всі школи на твердопаливні котли. Цей проект також реалізуємо, насамперед, для власних потреб – для своїх громадян, для закладів», - розповів Сергій Пилипчук.
 
Працівники КП «Бугринський добробут» вже пройшли спеціалізоване навчання та проводять пусконалагоджувальні роботи.
444
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...