Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Як у Кустині сільський голова тайкома хотів продати озеро

Як у Кустині сільський голова тайкома хотів продати озеро

Сільський голова Кустина мало не продав у приватну власність землю, на якій розташоване чудове озеро – з кришталево чистою водою з великим вмістом срібла та сірководню. Про те, що озеро, яке є місцем паломництва мешканців усіх довколишніх сіл, може стати чиєюсь власністю, люди дізналися випадково. Виявилося, що голова села не порадився ні з місцевими депутатами, ні із земельною комісією, перш ніж виставляти озеро на торги. А той у свою чергу виправдовується, що виручені кошти планував направити на благоустрій села.


Чудове озеро з чистою водою за смішні гроші!


Сергій Сечко, що обіймає посаду сільського голови Кустина, був готовий віддати земельну ділянку площею в 60 соток з унікальним озером лишень за якихось 6748 гривень. Озеро розташоване за селом Сергіївка. Коли про плани сільського голови стало відомо, місцеве населення почало обурюватися: селяни навіть не сумніваються, що приватний власник відразу ж перекрив би громадянам вільний доступ до води, яку зараз будь-хто може набирати безкоштовно.

Пенсіонерка Мирослава Остап'юк із Сергіївки розповідає, що майже всі місцеві мешканці регулярно ходять за водою до озера, адже вона набагато якісніша, ніж колодязна. Навіть із Рівного часом люди приїжджають – спеціально, щоб набрати чистої озерної води. А щойно в озера з'явиться власник, він, напевно, відразу ж огородить водойму і почне продавати воду з неї.

Озеро утворилося тут природним чином – воно є частиною старого річища Горині. А півстоліття тому геологи доповнили природні джерела ще й трьома штучними свердловинами, завдяки чому Сергіївка отримала доступ до води чудової якості. Антон Кузьмич, депутат районної ради, який входить до складу земельної комісії, довідавшись про наміри сільського голови Кустина, сказав, що й сам би собі таке озеро придбав – капіталовкладення мінімальні, а на бутильованій воді можна добре заробити, якщо налагодити її випуск.


Спроба сільського голови продати озеро не вдалася


А Сечко тим часом виправдовується: мовляв, навпаки хотів озеро врятувати, ще й для сільської громади гроші заробити. Отримав розпорядження від голови РДА з вимогою передати водойму на 49 років в оренду Олегу Самкову – синові колишнього голови цього села, причому там мова йшла не про 60 соток, а про земельну ділянку площею в 1 гектар. Тоді й звернувся до ОДА з проханням виставити шматок землі з озером на відкриті торги.

Сечко каже, що статей витрат у нього багато: треба реконструювати сільські шляхи, відремонтувати вуличне освітлення, почистити ставок, що знаходиться біля місцевої церкви, ще й зарплату працівникам сільради платити. Але здоровий глузд підказує, що тієї невеличкої суми, яку Сечко планував виручити від продажу озера, явно не вистачило б на всі ці масштабні плани. Питання про продаж озера жодного разу не обговорювалося ні з громадою села, ні з депутатами.

Сечко направив клопотання до ОДА в липні 2014 року, а в вересні того ж року його задовольнили: кошти, що мали бути отримані від продажу, включили до бюджету села, зробили технічну документацію. Коли депутати про це дізналися, вони були шоковані тим, що сільський голова готовий задешево продати озеро. Це питання було відкладене.

І от тільки нещодавно, 14 лютого 2016 року, питання нарешті винесли на громадське обговорення. Мешканці Кустина, Сергіївки та Решуцька одностайно не погодилися з ідеєю продажу озера. У голосуванні брали участь дві з половиною сотні селян. І заодно проголосували за рішення про те, щоб жодне озеро, що належить Кустинській сільраді, не продавали.

1281
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...