Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

З 1 липня жеки не ліквідують: Рада прийняла новий законопроект

З 1 липня жеки не ліквідують: Рада прийняла новий законопроект

Кажуть, ОСББ – єдиний шлях покращення якості комунальних послуг. Та й стану багатоквартирних будинків загалом. В цілому практичний досвід вже існуючих об'єднань домовласників свідчить саме про це. Переконатися на власному досвіді в цьому усі ми зможемо лише після того, як оберемо управляючу компанію.

Втім, це доволі складне рішення можна дещо відкласти – днями Верховна Рада силами 259 депутатів прийняла законопроект, згідно якого ліквідація ЖЕКів з 1 липня 2016 року - скасована. Звичні нам з радянських часів комунальні підприємства й надалі зможуть надавати ті ж самі послуги – аж до моменту, поки власники квартир зможуть домовитись, кого ж саме обрати в якості управлінця будинком.

З іншого боку, добровільний вибір через рік перетворюється у примусовий – якщо протягом річного періоду власники квартир так і не зможуть домовитись між собою, управляючу компанію їм призначать. І досить вірогідним виглядає припущення, що це буде той самий звичний ЖЕК, що дещо змінить вивіску. Залишивши методи та практику роботи приблизно на цьогочасному рівні.

Єдине, що стримує негативний прогноз – можливість змінити управляючу компанію через два місяці після підписання договору на обслуговування. Кожна співдружність власників помешкань матиме право зробити це скільки завгодно разів – потрібно лишень повідомити управляючу компанію про своє рішення за місяць до завершення терміну дії договору. Чи вдасться старим знайомим, ЖЕКам, конкурувати з ОСББ за увагу та довіру користувачів – покаже час.

Наразі ж усім нам треба прийняти рішення – довіритись сторонній компанії чи залишити усе як є. Пам'ятайте, що у разі відсутності рішення і примусової передачі будинку на баланс нового-старого ЖЕКу (чи сторонніх управлінців) вартість послуг також буде визначатись добровільно-примусово – і зовсім не власниками квартир. Отож, якщо ви бажаєте контролювати вартість та якість послуг, краще вирішувати вже зараз – бо ж впливати на ситуацію постфактум буде вже значно складніше.

992
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...