Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

За чий кошт китайці відроджуватимуть льонарство Рівненщини?

За чий кошт китайці відроджуватимуть льонарство Рівненщини?

Колись Рівненщина славилася своїм льоном, та нині усе це в минулому – про досягнення тих років нагадує хіба що «Льонокомбінат», який працює зовсім не на повну потужність. У рідній державі за 25 років незалежності так і не знайшлося гідного господарника, котрий взявся б відновити занепалу галузь, аж тут нагодилися китайці. Компанія з Піднебесної під назвою «Yuyue Home textile» запропонувала рівненській владі інвестицію в 20 мільйонів доларів взамін за земельну ділянку близько 30 тисяч гектарів під вирощування льону та будівництво переробного заводу.


Домовитися про співпрацю з Рівненщиною в Україну приїхав сам президент компанії


Ця компанія була заснована в Біньчжоу китайської провінції Шаньдун у 2003 році. Займається прядінням, ткацтвом, фарбуванням тканин та випуском готової текстильної продукції для дому, готелів, медичних закладів. Продає постільну білизну, штори, скатертини, столові серветки тощо. Працює не тільки з льоном, але ще й із бавовною, поліестером, тенселом (тканина на основі деревної целюлози), бамбуковим волокном, віскозою. Отож, ці китайці вирішили перетворити «бурштиновий» регіон Рівненщини на текстильну Мекку, відкривши своє виробництво в Костянтинівці Сарненського району. Можновладці розповіли журналістам, що вже півроку вели перемовини з китайськими колегами і от нарешті зараз, коли домовленості майже досягнені і скріплені, про це повідомили офіційно.

Минулої п'ятниці, 26 серпня, китайська делегація прибула до України. Приїхав навіть сам президент «Yuyue Home textile» Лю Юйсін. А це вже свідчить про високу зацікавленість китайців проектом, адже заради якоїсь дурниці очільник компанії з річним оборотом 10 мільярдів доларів по світу особисто не роз'їжджав би. Місцеві журналісти вчергове продемонстрували некомпетентність: хтось один дуже розумний чомусь вирішив, що ім'я Liu Yuxing повинно писатися українськими літерами як Лін Юксінг. Ну, на рахунок «Юксінг» ще можна здогадатися, чому він так подумав, а чого Лін? Недобачив, що в кінці імені «u», а не «n»? Услід за цим першим неграмотним інші підхопили: в результаті в усіх рівненських виданнях бідолаха Лю Юйсін проходить під таким перекрученим іменем. Транскрипційна система Палладія? Ні, не чули! Погуглити, як передаються китайські імена кирилицею? Навіщо! Ми й так придумаємо щось!


Громадським активістам здалося, що китайські інвестори дають малувато коштів


Утім, журналістська неграмотність – це не найбільша біда. Зараз головна увага суспільства прикута зовсім до іншого питання: а чи так уже вигідно нам співпрацювати з колегами з Піднебесної і приймати від них інвестицію? За словами прес-служби облдержадміністрації все виходить начебто гарно: нам дадуть 20 мільйонів доларів, цього року почнуть будувати завод, за 5 років налагодять увесь цикл виробництва льону, починаючи від його вирощування і закінчуючи переробкою. У Костянтинівці з'явиться майже тисяча нових робочих місць і 90% цих вакансій обіцяють заповнити місцевими мешканцями. Що ще треба для відродження економіки трохи віддаленого від Рівного району, який у плані роботи поки належить до депресивних?

Але насправді все не так райдужно, як намагається представити нам народний депутат від Рівненської області Сергій Євтушок, що зустрічався в парламенті з китайцями. Громадська організація «Час-Дій» провела прості підрахунки, залучивши експертів аграрної справи, і з'ясувала, що китайських інвестицій на реалізацію цього проекту банально не вистачить! Щоб підготувати 1 гектар землі під посів льону, слід витратити тисячу доларів, стверджує Олександр Лащук, голова «Час-Дій». Тобто на 30 тисяч гектарів пішло б 30 мільйонів доларів, а китайці ж дають тільки 20! На додачу потрібно закупити техніку для обробки землі. На таку площу потрібно хоча б 30 тракторів сучасного зразка, що обійдеться за найскромнішими підрахунками ще в 5 мільйонів доларів. А будівництво заводу? Воно ж теж не безкоштовне! Вартість будівельних матеріалів, робіт… Можна сказати, що це все проблеми китайців: вони ж інвестори, от хай собі і думають. Але громадських активістів зацікавило, скільки ж тоді коштів отримає наш бюджет від такої співпраці, чи будуть китайці рекультивувати землі, чи будуть давати паї в оренду тощо. Представники «Час-Дій» сподіваються, що ОДА знайде можливість відповісти на їх запитання і розвіяти сумніви щодо прозорості угоди з китайцями.

753
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...