Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Законопроект №3822-п або чому квотування української музики – це велика помилка

Законопроект №3822-п або чому квотування української музики – це велика помилка

Верховна Рада останнім часом видає все більше і більше неоднозначних законів. Іноді їх завзяття дуже хочеться зупинити, але важелів впливу на процес законотворчості у нас з вами, на жаль, дуже обмаль.

Ось і зараз, з появою в ефірі звісток про новий законопроект під номером 3822-п, мимоволі хочеться висловити своє ставлення до нього відверто нецензурними словами. Згідно з новим законом, через чотири місяці після опублікування кожна радіостанція України буде зобов'язана видавати в ефір не менш 35% музики українською мовою.

Та й в цілому аудіовізуальний продукт, виготовлений виключно в Україні, повинен становити не менше половини ефірного часу (сюди включаються не тільки пісні, а й скажімо, новини, а також речівки ведучих в ефірі).

На папері все виглядає чудово – мовляв, квоти будуть сприяти збільшенню кількості відомих українських виконавців, це підтримка молодих музикантів... насправді будь-яка квота, до чого б вона не належала – це добровільно-примусова зміна порядку речей. Що викликає безліч негативних ефектів.

Уявіть собі ситуацію – ви звикли носити виключно черевики-оксфорди. Класичний англійський стиль – частина вашого повсякденного образу і відмовлятися від нього, здавалося б, немає жодних причин. І тут зверху спускають законопроект, який змушує вас не менше третини дня носити незграбні черевики вітчизняного виробництва. Підтримаємо вітчизняного виробника, ви ж патріоти! – говорять з екранів ТБ маститі політики. Якою буде ваша реакція?

Примусове лобіювання національних інтересів у культурній сфері викликає бажання спротиву – як можна швидше перемкнути канал, а то і зовсім закачати в телефон музики за смаком і відмовитися від прослуховування будь-яких радіоефірів. Хоча б тому, що третина, а то й половина національного продукту нізвідки взяти – безліч початківців і навіть давно відомих виконавців так маловідомі і малозатребувані зовсім не тому, що їх чомусь не пускають на радіо або телевізор.

А лише за тієї незначної причини, що якість їх творчості викликає...великі сумніви. Доказів – скільки завгодно. Українські виконавці,що роблять по-справжньому якісну та оригінальну музику, затребувані тут і зараз – нікому не потрібно заново представляти і квотувати «Океан Ельзи», всі знають про перемогу Джамали на Євробаченні, багато хто в курсі, що в нашій країні є група Hardkiss і безліч інших чудових колективів.

Їх робота збирає повні зали. Примусове квотування ж вбиває розвиток, витягаючи в ефір тих, хто ще нічого із себе не представляє. Закони розвитку змінити не можна – що у природі, що в економіці – лише природний відбір і гостра конкурентна боротьба змушує ліниве людство ворушитися. Введемо квоти – отримаємо низку іво бобулів та левків дурків за наші з вами гроші. Шановні наші народні обранці, ви точно хотіли саме цього?

642
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...